Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

09.06.2019

«Істина перемагає завжди»

003У сьомий недільний день після свята Воскресіння Христового в Лаврі були звершені святкові богослужіння, які очолив Священноархімандрит Святої Печерської обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Напередодні ввечері Предстоятель Української Православної Церкви звершив недільне всенічне бдіння в Успенському соборі Лаври. Його Блаженству співслужили: Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Манхеттенський Миколай (вікарій Східно-Американської єпархії Руської Православної Церкви Закордоном), єпископ Баришівський Віктор, ректор Київських духовних шкіл єпископ Білогородський Сильвестр, братія і гості монастиря в священному сані.

У сам недільний день Блаженніший Митрополит Онуфрій у співслужінні Намісника монастиря митрополита Павла, преосвященних архіпастирів і духовенства очолив Божественну Літургію в тому ж храмі.

Після читання Євангелія Першосвятитель звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому розповів про отців Першого Вселенського Собору, пам’ять яких вшановується цього недільного дня, про хід роботи Собору і про ті рішення, які були на ньому ухвалені, продовживши: «Істина перемагає завжди, тому що правда вічна, а брехня є тимчасовою і завжди зазнає поразки, навіть якщо за нею піде весь світ. Правда веде до Бога, а брехня веде до смерті. Ми вшановуємо отців Першого Вселенського Собору і просимо, щоб вони допомагали нам, щоб наставляли і оберігали нас, щоб ми зберігали чистоту святої православної віри, тієї віри, яка відкриває людині двері раю і веде людину до вічного спасіння!»

Після закінчення Літургії Блаженніший Владика подякував архіпастирям і духовенству, що співслужили, за молитви, причасників привітав з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на всіх Боже благословення.

Також була звершена дияконська хіротонія.

Братське всенічне бдіння звершувалося напередодні в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських, а ранню Божественну Літургію в тому ж храмі очолив казначей монастиря архімандрит Нестор. На запричасному вірші до парафіян зі словом проповіді звернувся насельник монастиря ієромонах Інокентій, який розповів про зв’язок чистоти вчення і морального стану людини.

 «І ми бачимо з історії Церкви, — сказав отець Інокентій, — що неодмінно, коли люди відступали від чистоти християнського вчення, коли відбувалося спотворення православного вчення тими чи іншими членами Церкви, то завжди за цим слідувала моральна деградація. Святі отці Першого Вселенського Собору, пам’ять яких ми в цей день звершуємо, побачили ту небезпеку, яка криється в єресі Арія, вони побачили, що вона не відповідає тому вченню, яке їм передали святі апостоли, і вони засудили цю єресь, яка руйнувала все вчення про наше спасіння.

Адже якщо, як стверджувало аріанство, Господь Іісус Христос не був Єдинородним Сином Бога Отця, то віра наша не має ніякого значення. А за чистотою віри завжди йде і моральна чистота. І саме тому для нас так важливо зберегти істинну віру, в якій ми всі маємо можливість морально удосконалюватися і зростати. Господь не вимагає від нас всього і відразу, але крок за кроком, поступово позбавляючись від своїх пристрастей і пороків, ми повинні йти тим шляхом, який вказав нам Сам Христос Спаситель».

Під час богослужінь були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель братське богослужіння Неділя РПЦЗ

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: