Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

05.07.2021

У Лаврі підносилися сугубі молитви за пріснопам’ятного Митрополита Володимира

У сьому річницю з дня кончини Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира (Сабодана) в храмах Києво-Печерської Лаври, Священноархімандритом якої був почилий з 1992 по 2014 рік, звершилися заупокійні богослужіння.

Намісник Святої Печерської обителі в цей день співслужив Предстоятелю Української Православної Церкви в храмі Різдва Пресвятої Богородиці, навпроти якого знаходиться могила пріснопам’ятного Митрополита.

Після Божественної Літургії була відслужена панахида на могилі Митрополита Володимира, під час якої митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел співслужив Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію. Після закінчення заупокійних богослужінь пріснопам’ятному Предстоятелю УПЦ була проспівана «вічна пам’ять».


Блаженніший Митрополит Володимир (Сабодан) народився 23 листопада 1935 року в селі Марківці на Хмельниччині. Після закінчення середньої школи вступив до Одеської духовної семінарії, а потім до Ленінградської духовної академії, яку закінчив в 1962 році з вченим ступенем кандидата богослов’я. У тому ж році був рукопокладений в сан диякона та ієрея і пострижений в чернецтво. У 1965 році призначений ректором Одеської духовної семінарії та зведений в сан архімандрита. У 1966 році призначений заступником начальника Руської духовної місії в Єрусалимі.

9 липня 1966 року в Успенському соборі Троїце-Сергієвої Лаври хіротонізований у єпископа Звенигородського. У 1968 році призначений єпископом Переяслав-Хмельницьким, вікарієм митрополита Київського і Галицького, Патріаршого екзарха України. В наступному році переведений на Чернігівську і Ніжинську кафедру, а в 1973 році призначений єпископом Дмитровським, вікарієм Московської єпархії, ректором Московської духовної академії і семінарії. У тому ж році возведений у сан архієпископа. У 1982 році переведений на Ростовську й Новочеркаську кафедру, зведений в сан митрополита.

27 травня 1992 року Архієрейським Собором Української Православної Церкви обраний Митрополитом Київським і всієї України, Предстоятелем Української Православної Церкви. З ім’ям Блаженнішого Митрополита Володимира пов’язано утвердження канонічності Українського Православ’я, примноження кількості парафій, священиків, єпископату і єпархій.

Почив Предстоятель 5 липня 2014 року після тривалої хвороби і був похований на братському лаврському кладовищі біля храму Різдва Пресвятої Богородиці у Дальніх печер.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель панахида КДАіС Митр.Володимир РПЦЗ

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: