Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

28.05.2017

На площі перед Успенським собором звершено урочисте богослужіння

 

25 років тому відбулася найважливіша подія в православному світі. За Божественним Промислом для збереження Церкви в Україні православні архіпастирі зібралися в Харкові для проведення Архієрейського Собору. Його рішення визначили подальший розвиток життя єдиної канонічної Української Православної Церкви.

Ювілейні урочистості, які розпочалися в цьому році 27 травня в Харкові, продовжилися в день пам’яті святих отців Першого Вселенського Собору. У купелі православної віри Київської Русі і її головній святині — Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі були звершені урочисті богослужіння, що зібрали архіпастирів і священнослужителів з різних куточків України та світу.

Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій після читання Євангелія на Літургії звернувся до віруючих на Успенській площі з архіпастирським словом. Блаженніший Владика розповів про найбільш відомих святих отців, які в спорі з єретиками на Першому Вселенському Соборі в Нікеї в IV столітті «…не поступилися ні однією буквою, відстоюючи чистоту святої віри».

Також, за словами Предстоятеля, в цей день святкується «знаменна історична подія для нашої Церкви — Харківський Архієрейський Собор 1992 року». Після розпаду Радянського Союзу, зміни соціальних умов, в яких існувала Церква, отці цього Собору обрали новий шлях життя і служіння Церкви. Предстоятелем Церкви був обраний Митрополит Володимир, який, за спогадами Його Блаженства, був «…за своєю природою духовною, боголюбивою людиною, що мала соборний, а не диктаторський спосіб мислення. Він обрав правильний спосіб управління в Церкві і радився з архієреями, священнослужителями. Від тоталітарності ми перейшли до соборності церковного управління. У непростий час, коли було багато труднощів в проведенні Собору, архіпастирі проявили мужність, і Господь всіх умудрив для прийняття правильного рішення. Був усунений колишній Предстоятель Митрополит Філарет (Денисенко) і обраний новий — Блаженніший Митрополит Володимир (Сабодан)».

На завершення Митрополит Онуфрій закликав подякувати Господу за те, що «Він був з нами тоді і допоміг подолати ті спокуси, які стояли перед Церквою. Єпископи показали, що вони добрі пастирі, які готові душу свою покласти за паству. Хай допоможе нам Господь зберегти той вибір канонічності і законоустрою, який був визначений на Харківському Архієрейському Соборі, щоб ми одностайно підтримували один одного у важкі хвилини життя. Цей шлях веде нас до Бога, до вічного спасіння на Небі в Господі нашому Ісусі Христі, Якому від нас слава, честь і поклоніння нині і повсякчас і на віки віків!»

Наприкінці Літургії Блаженніший Митрополит привітав усіх з недільним днем і річницею Собору. Також Предстоятель УПЦ подякував митрополиту Одеському та Ізмаїльському Агафангелу, який звернувся від імені Священного Синоду з вітальним словом, преосвященним учасникам Собору, які підносили в цей день на богослужінні спільну молитву, а також всіх, хто прямо чи опосередковано допоміг в ті важкі часи в проведенні Собору.

Також Блаженніший Митрополит подарував Первоієрарху Руської Зарубіжної Церкви митрополиту Східно-Американському і Нью-Йоркському Іларіону посох в пам’ять про приїзд на ювілейні торжества і звершення спільного богослужіння.

«Бог не в силі, а правді, і вона восторжествавала. Нехай зміцнить нас Господь, і дасть сили гідно провести земну подорож», — завершив Предстоятель УПЦ.

Як і в попередній день, в урочистих богослужіннях, присвячених Харківському Собору, Предстоятелю в ці дні співслужив Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Урочистості продовжилися відкриттям в Трапезному храмі фотовиставки, присвяченій 25-літтю Харківського Собору.

https://youtu.be/CnWWQF_L_9k

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель відео Успенська площа ювілей РПЦЗ

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: