Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

02.06.2019

«Не така страшна тілесна сліпота, як духовна…»

001Шостого недільного дня після свята Світлого Христового Воскресіння Божественну Літургію у Великій церкві очолив Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Владиці Наміснику співслужили: архієпископ Чиказький і Середньо-Американський Петр (Руська Православна Церква Закордоном), архієпископ Бучанський Пантелеімон, ректор Київських духовних шкіл єпископ Білогородський Сильвестр, братія і гості монастиря в священному сані.

Після читання Євангелія на Літургії митрополит Павел звернувся до пастви і численних паломників зі словом проповіді, в якому нагадав про зміст євангельського зачала, де говорилося про зцілення Христом Спасителем сліпонародженого, після чого продовжив: «Ця історія говорить нам про те, що ми не повинні беззаперечно слідувати букві закону, як фарисеї і книжники, але повинні творити справи милосердя, якщо в них хтось має потребу. Ми завжди повинні допомагати людям, не забуваючи, що ми християни і що ми повинні при можливості молитися в храмі.

Серед нас немає безлічі сліпих, Господь дарує нам цей великий дар, якого позбавлена частина людей, котра не може бачити цей світ. Але це дано нам тільки по милості Божій, що поширюється на все людство, щоб ми могли славити і прославляти Триєдиного Бога. На жаль, ми про це часто забуваємо, поклоняючись ідолам, славлячи земних правителів і так далі. Ми живемо і безперервно падаємо, творимо багато безчинства. Але варто задуматися, що деякі люди не можуть навіть бачити цього, але прагнуть до Бога. Не така страшна тілесна сліпота, дорогі браття і сестри, як духовна, в якій перебуває більшість з нас. Чому так? Та тому що люди відійшли від Істини і від Істинної Церкви, вони не бачать Христа… Нас кличуть у прірву і погибель, а люди як сліпі не бачать, куди йдуть і ведуть свою душу на вічну погибель. Але є одна Істина і одна Церква, і тільки в ній можливе спасіння! І ми щохвилини повинні просити Бога, щоб Він зміцнив нашу віру, щоб Він навчив нас молитися і дарував нам той зір, який відкриває дорогу в життя вічне.

Ми зараз живемо в дуже нелегкий час, але давайте не будемо втрачати віру, незважаючи на всі ті випробування, які випадають на нашому шляху. Господь дає людині все, що їй необхідно, варто тільки вірити Йому і довірити Христу своє життя. Нам потрібно постаратися змиритися і ніколи не нарікати на свій життєвий хрест, адже всі ми знаємо, що попереду нас чекає Царство Небесне, уготоване всім святим Його!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

За Літургією владика Павел звершив дияконську хіротонію над студентом магістратури Київської духовної академії монахом Мелетієм (Завадським).

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував архіпастирям і духовенству, котрі співслужили, за молитви, причасників привітав з прийняттям Животворящих Христових Таїн, побажавши, «щоб Святі Дари послужили всім нам в добре здоров’я і вічне спасіння», після чого призвав на пасту Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник хіротонія РПЦЗ

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: