Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

01.06.2015

У День Святого Духа митрополит Павел звершив Літургію в Успенському соборі Лаври

У День Святого Духа Намісник Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Павел звершив Божественну Літургію у Великій церкві в співслужінні духовенства обителі.

Це свято було встановлене Церквою «ради величия Пресвятаго и Животворящего Духа, яко един есть от Святыя и Живоначальныя Троицы», в протидію вченню єретиків, що відкидали Божество Святого Духа і єдиносущність Його з Богом Отцем і Сином Божим.

У своєму архіпастирському слові після читання Євангелія владика розповів про значення свята цього дня, про дію Святого Духа – Третьої Особи Живоначальної Трійці, відзначивши, що саме благодать Святого Духа зібрала всіх присутніх сьогодні в храмі, де звучать слова тільки про спасіння людського роду.

Немає упередженості у Бога, Він нікого не відкидає, всіх приймає, прощає, дає Своє Тіло і Кров, щоб всі могли мати життя вічне. Спаситель прийшов, щоб спасти кожну людину.

Владика також додав: «…сьогодні, святкуючи Зішестя Святого Духа, ми є носіями цієї благодаті… Священики і єпископи відрізняються від мирян лише тим, що нагороджені особливою великою милістю через рукоположення апостольське, яка не переривається до сьогоднішнього дня. І в Церкві Дух Святий діє над кожною людиною, щедро перебуває в кожному. Сьогодні Свята Церква закликає нас завжди подвизатися перед лицем Живоначальної Трійці. Ми Її відчуваємо в серці: Бог Отець є Творцем, Син – Спасителем, а Дух Святий – Супутником нашого життя».

За богослужінням митрополит Павел звершив дияконську хіротонію насельника Лаври – студента Київської Духовної академії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник великі свята хіротонія

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: