Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

30.09.2018

«Наша мета — очистити себе покаянням»

015У Неділю 18-ту після П’ятидесятниці, яка в цьому році співпала з Неділею після Хрестовоздвиження, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні архієпископа Бучанського Пантелеімона, братії та гостей Лаври у священному сані звершив Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських.

Напередодні ввечері митрополит Павел очолив недільне всенічне бдіння в тому ж храмі. Під час бдіння владика Намісник звершив постриг у читці і іподияконську хіротесію над насельниками монастиря монахом Меркурієм і іноком Зосимою.

Після читання Євангелія на Літургії митрополит Павел звернувся до парафіян і численних паломників Лаври зі словом проповіді, сказавши: «Коли людина покладається на волю Божу, то життя її набуває зовсім іншого змісту. Людина починає жити життям Церкви і замислюється над тим, про що написано в Святому Письмі. Колись людство в особі Адама і Єви закрило для себе двері в Царство Небесне. І тому судилося прийти Тому, Хто відкрив би ці двері. Мав прийти Той, Хто був подібний до нас у всьому, крім гріха, Він прийшов для того, щоб спасти нас.

Христос воскрес і визволив нас від роботи диявола, Він зробив нас заново спадкоємцями Царства Небесного. Він створив Церкву, і всі ми повинні розуміти, що тільки одна Церква Христова є істинною, як і тільки Один Її Глава Істинний. Христос через язики огненні Святого Духа в День П’ятидесятниці просвітив благодаттю апостолів, і ця повнота благодатних дарів передається нам до цього дня. Ця благодать «немічних лікує та убогих наповнює». Немає інших Церков, є тільки Церква Христова, що ми і сповідуємо щодня в Символі віри: «Вірую… во єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву». І саме ця Церква засудила всі єресі і розколи, які тільки виникали, затвердивши на Вселенських і Помісних Соборах істинне вчення Христове, захистивши його від будь-яких нововведень.

Сьогодні євангельське читання свідчить нам про благодать Животворящого Хреста Господнього. Хрестом був спасенний світ. Про Хрест говорили старозавітні пророки і прообрази. Хрест просвітив нас євангельським вченням. У це ми віримо, і за цю віру в усі часи християн паплюжили, намагаючись підпорядкувати їх своїй волі і своїм поглядам. У нас же інший шлях — з Богом, в Його Святій Церкві, яка буде стояти до кінця віку. Наша мета — очистити себе покаянням і всіма силами спробувати досягти Царства Небесного. Ми повинні шукати Христа, тому що життя наше тимчасове, і ми повинні готуватися вже зараз до вічності!»

Також владика Павел згадав про життя і подвиг святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, пам’ять яких звершується в цей день. Повідавши про те, як жили святі мучениці і як спромоглися мученицьких вінців, владика додав: «Вони є прикладом того, як потрібно жити, щоб увійти в чертог Христовий. Вони віддали дух Богу, і пройшло вже багато століть з моменту їх кончини, але святі мучениці є молитовницями нашими перед Богом і заступницями. Бог осміяний бути не може, і ми також повинні бути готові перетерпіти за віру Христову, якщо це від нас буде потрібно. Не будемо ж, брати і сестри, нарікати на свій хрест, а постараємося помолитися, понести тяготи один одного, щоб молитвами святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії Господь укріпив нас, зберіг нашу Лавру, нашу Святу Церкву та привів всіх нас до тихої пристані Царства Небесного!»

За Літургією були піднесені сугубі молитви за збереження в єдності Церкви Православної і за мир в Україні.

Під час богослужіння митрополит Павел звершив дияконську хіротонію над насельником Лаври монахом Іларієм.

Після закінчення Літургії були проспівані величання святим мученицям і піснеспів «Хресту Твоєму поклоняємось, Владико».

На завершення владика Павел подякував архієпископу Пантелеімону, братії, які співслужили, за молитви, іменинниць, котрі носять імена сьогоднішніх святих, привітав з днем їх небесних покровительок, причасників — з прийняттям Тіла і Крові Христових і призвав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Неділя хіротонія

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: