Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

13.06.2021

«Смирення допомагає людям об’єднатися в Істині»

001Після великого свята Вознесіння Господнього в Неділю сьому після Пасхи Православна Церква вшановує пам’ять трьохсот вісімнадцяти святих отців Першого Вселенського Собору. Згадуючи подвиг захисників віри Нікейського собору, ми в цей день прославляємо «Бога істинного, що у плоті вознісся, і у плоті ж довершену Людину», як написано в Синаксарі.

У цей недільний день в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Онуфрій у співслужінні сонму архіпастирів звершив архієрейську хіротонію архімандрита Паїсія (Шинкарьова) в єпископа Костянтинівського, вікарія Горлівської єпархії.

Священноархімандриту Лаври під час Літургії співслужили митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон, Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Горлівський і Слов’янський Митрофан, преосвященні архієреї, духовенство Лаври та гості обителі в священному сані.

Після євангельського читання владика Онуфрій звернувся до всіх з архіпастирським словом, в якому нагадав історію Першого Вселенського Собору і ревність по Богові святителів того часу в їх боротьбі з аріанською єрессю. «Коли припинилися гоніння від зовнішнього світу, почалася інша брань, – нагадав Предстоятель. – Диявол не залишає людину в спокої і постійно бореться проти неї, тому всередині Церкви почали з’являтися єресі і розколи. Все це було породжене людською гординею.

Якщо знання з’єднується з людською гординею, то від нього народжуються розколи, єресі, розділення і всяке зло, що шкодить людині вже в цьому земному житті і майбутньому віці.

Від знань, які з’єднуються зі смиренням, народжується духовна мудрість. Воно відкриває людині Істину, Якою є Бог, наш Творець і Створювач. Смирення допомагає людям об’єднається в Істині. Перший Вселенський Собор показав силу соборного розуму Церкви і силу, яку має смиренність».

На завершення Митрополит Онуфрій побажав пастві: «Ми повинні молитися Богу, щоб і самим бути смиренними і прощати один одному. Бог противиться гордим, а смиренним дає благодать (1Пет. 5:5), яка потрібна кожній людині, щоб подолати всі труднощі земної подорожі і досягти вічного життя в Царстві Небесному!»

Після богослужіння Митрополит Онуфрій вручив новопоставленому архієрею жезл, після чого єпископ Паїсій преподав перше архіпастирське благословення всім віруючим.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя хіротонія

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: