Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

11.12.2022

Священноархімандрит Лаври очолив богослужіння 26-ї Неділі після П’ятидесятниці

08126-го недільного дня після П’ятидесятниці Божественну Літургію в храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських з Трапезною палатою звершив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Львівський і Галицький Філарет, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Обухівський Іона, архієпископ Баришевський Віктор, ректор КДАіС архієпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, братія та гості монастиря у священному сані.

Під час богослужіння була звершена архієрейська хіротонія архімандрита Іакова (Галандзовського) при нареченні во єпископа Дрогобицького, вікарія Львівської єпархії.

Напередодні увечері у цьому ж храмі Священноархімандрит обителі очолив всенічне бдіння.

Після читання Євангелія під час Літургії Предстоятель УПЦ нагадав пастві євангельську історію про зцілення Господом Іісусом Христом скорченої жінки.

«У своєму житті ми дбаємо про тіло та душу, — продовжив Блаженніший Владика Онуфрій. — Це піклування завжди повинно звершуватися одночасно. Господь дав людині сили, розум, тілесні здібності та розумові таланти. Завдяки цьому людина набуває собі, що потрібне для тіла, нормального життя на землі. Але це не єдине, про що має піклуватися людина.

Крім цього ми ще повинні дбати про свою душу, щоб вона була одягнена в чистий світлий одяг. Це відбувається завдяки добрим справам. Така турбота про душевний одяг має супроводжувати все наше земне життя, особливо у святкові дні. Необхідно посилити молитву, читати духовні книги, відвідати хворих, допомогти нужденним. Ці справи нагороджують нас даром блаженного життя на Небі, тому що земні справи не забезпечують нам вічного спасіння.

Хай допоможе нам Господь, дорогі браття і сестри, проводити своє життя в розумній гармонії, робити добрі справи наскільки це можливо. Тоді наша душа буде здатна в чистому одязі увійти в Небесний чертог і спромогтися вічного спасіння в Христі Іісусі Господі нашому!»

Під час Божественної Літургії підносилися особливі прохання про дарування миру і тиші в землі нашій українській та визволення від всякого ворога і супостата, а також про благословення Боже для приймаючих у себе тих, хто був змушений залишити свої рідні будинки.

Після богослужіння Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до єпископа Дрогобицького Іакова зі словом на вручення жезла, після чого новорукопокладений архієрей преподав усім перше архіпастирське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя хіротонія

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: