Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

06.06.2021

Священноархімандрит Лаври очолив богослужіння Неділі 6-ї після Пасхи

008

Шостий недільний день після Пасхи присвячений євангельському читанню, в якому розповідається про зцілення Спасителем сліпонародженого.

Напередодні ввечері Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив всенічне бдіння в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври. Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, а також братія і гості Лаври у священному сані.

У сам святковий день на початку Божественної Літургії Блаженніший Митрополит Онуфрій у співслужінні сонму архіпастирів звершив архієрейську хіротонію архімандрита Антонія (Пухкана) в єпископа Корсунь-Шевченківського, наречення якого було звершено напередодні в Пантелеімонівському жіночому монастирі у Феофанії.

Після читання Євангелія Блаженніший Владика звернувся до пастви з проповіддю, в якій розповів про глибоке символічне значення дій Христа при зціленні людини, народженої незрячою: «Як оповідає Святе Євангеліє, Господь “зробив слиною суміш і помазав сумішшю очі сліпому” (Ін. 9:6), після чого звелів йому вмитися водою. Тим самим Іісус Христос нагадав Божественний акт творіння людини з пороху земного. Людина, яка не мала навіть очних яблук, чудесним чином отримала здатність бачити.

Також з цієї священної історії можна дізнатися, яку молитву чує Господь. Щоб молитва була сильною, людина повинна шанувати Бога і творити волю Його. Постараємося, дорогі браття і сестри, спонукувати себе виконувати те, що звелів Господь у Священному Писанні і жити за Його заповідями. Тоді буде благовоління Боже над нами, і ми сподобимося стати спадкоємцями Царства Небесного у Христі Іісусі Господі нашому».

Після богослужіння Митрополит Онуфрій вручив новопоставленому архієрею жезл, після чого єпископ Антоній преподав перше архіпастирське благословення всім віруючим.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя хіротонія

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: