Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

02.01.2022

Неділя 28-ма після П’ятидесятниці, перед Різдвом Христовим, святих отець

001

Остання неділя перед великим святом – Різдвом Господа і Бога нашого Іісуса Христа присвячується пам’яті святих отців – прямих предків Господа Іісуса Христа по плоті.

Євангельське читання цього дня містить увесь Його родовід за людською природою, закінчуючи праведним Іосифом, мужем «Марії, від Якої народився Іiсус» (див.Мф. 1:1-25).

Недільні богослужіння в лаврському соборі преподобних Антонія і Феодосія Печерських із Трапезною палатою очолив Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Напередодні ввечері було звершено всенічне бдіння, після якого Предстоятель Української Православної Церкви очолив Чин наречення в єпископа Джанкойського і Роздольненського секретаря Житомирської єпархії архімандрита Олексія (Овсяннікова). Після завершення всьому преосвященному собору з паствою, богохранимій Україні, владі та воїнству її було проголошено многоліття.

Під час богослужіння Блаженнішому Митрополиту Онуфрію співслужили Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вищгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, єпископ Баришевський Віктор, ректор КДАіС єпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бродянський Марк, а також гості та братія у священному сані.

В сам день свята на малому вході була звершена архієрейська хіротонія архімандрита Олексія у єпископа Джанкойського і Роздольненського.

Після читання Євангелія Предстоятель УПЦ звернувся до пастви з предстоятельським словом, в якому згадав імена предків Христа; хоча деякі з них і не відзначилися благочестивим життям, проте згадані у Священному Писанні. «Бог прийшов на землю, щоб взяти на себе людську природу: освятити, очистити та звести її на Небеса, – продовжив Митрополит Онуфрій. – Ми також, дорогі браття і сестри, є тими, хто пожинає плоди спасіння, і Господь дарував цю благодать. Щоб її вмістити, ми маємо обробляти свою душу як поле, щоб воно принесло добрий урожай. Це праця покаяння, молитви, відвідування храму, посту та терпіння. Цими та іншими чеснотами ми удобрюємо своє душевне поле, і воно приносить добрі та спасительні плоди. Потрібно себе примушувати і творити заповіді Божі. Це те, що Господь зводить на людину благословення на землі і вводить її у вічне життя на Небі у Христі Іісусі Господі нашому!».

Під час богослужіння також була звершена священицька хіротонія.

Після закінчення Літургії Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звернувся до єпископа Джанкойського і Роздольненського Олексія з напутнім словом і вручив йому архієрейський жезл, після чого владика Олексій благословив усіх віруючих своїм першим архієрейським благословенням.

Відеозапис трансляції святкових богослужінь цього дня з Трапезного храму Лаври доступний на офіційному YouTube канале обители

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя хіротонія

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: