Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

13.11.2016

Неділя 21-ша після П’ятидесятниці, про зцілення гадаринского біснуватого

У недільний день в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну Літургію, під час якої була звершена хіротонія клірика Чернівецько-Буковинської єпархії архімандрита Веніаміна (Міжінского) в єпископа Хотинського, вікарія Чернівецько-Буковинської єпархії.

Його Блаженству співслужили митрополити: Бориспільський і Броварський Антоній (ректор Київських духовних шкіл), Херсонський і Таврійський Іоанн, Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт, Чернівецький і Буковинський Мелетій; архієпископи: Бучанський Пантелеімон, Уманський і Звенигородський Пантелеімон, Яготинський Серафим; єпископи: Боярський Феодосій, Банченський Лонгин, Ірпінський Климент, Бородянський Варсонофій, Фастівський Даміан, Васильківський Миколай, Шепетівський і Славутський Євсевій, братія і гості обителі в священному сані.

Після читання Євангелія Блаженніший Владика звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому нагадав, що сьогодні Святе Євангеліє пропонує нам історію про зцілення біснуватого. «Це було в Гадаринській країні, – сказав Владика, – вона розташована на березі Генісаретського озера, на протилежному боці від Галілеї. Біснуватий ходив голим. Люди хотіли йому допомогти, вони зв’язували його, щоб він не бігав, щоб не кидався, але він розривав ланцюги, і демон його гнав».

І, бачачи Ісуса Христа, біс, який сидів в людині, сказав, щоб Він не турбував його. Ім’я бісу було Легіон. Це означало, що бісів було дуже багато і всі вони мучили людину. Вони просять Спасителя відіслати їх до стада свиней, після чого свині кинулися в море і потонули. Люди розповіли про те, що трапилося всім, побачивши колишнього біснуватого, який, зцілившись, сидів біля ніг Спасителя. І не змогли прийняти Його.

«Цією історією Господь вказує нам на такий гріх, як гордість, продовжив Блаженніший Митрополит Онуфрій, — гордість є стан душі того, хто бореться з Богом. Головний гордій — це диявол, який бореться з волею Божою. Люди, що йдуть проти заповідей Божих, є носіями гордині, а гордість має дві головних властивості — зухвалість і боягузтво. Горда людина не здатна прийняти в себе благодать Божу і стає боязкою, хоча і намагається показати, що у неї цього немає. І гадаринські жителі замість того, щоб подякувати Спасителю, проявили людських страх і закрили для Нього серце, вони боялися, що їх бізнес зазнає збитків. І до цих пір люди в боязні втратити матеріальні блага відвертаються від Спасителя. Але Господь вчить нас смиренню. І ми молитвою приводимо себе в здорове міркування і позбавляємося від гордині, щоб стати чистими провідниками Божої благодаті», — завершив Предстоятель.

Під час Літургії також була звершена священницька хіротонія диякона Валентина Павленка.

Після закінчення богослужіння Митрополит Київський і всієї України вручив нововисвяченому вікарію Чернівецько-Буковинської єпархії архієрейських жезл, після чого владика Веніамін благословив усіх своїм першим архіпастирським благословенням.

Ранню Божественну Літургію в Хрестовоздвиженському храмі Успенської Києво-Печерської Лаври звершив казначей обителі архімандрит Нестор у співслужінні монастирського духовенства.

На запричастному стиху ієромонах Климент пояснив причини поведінки гадаринських жителів. Вони були надмірно прив’язані до земного і намагалися заглушити голос Божий в собі. «Опір голосу совісті все одно, що опір Євангелію», — запевнив батюшка.

Після чудесного зцілення раніше біснуватий став послідовником Христовим, а гадаринські жителі навпаки просили Спасителя віддалитися від них. Така різна реакція на дії Христа показує, що: «Страсність буває гірше божевілля».

Отець Климент закликав віруючих за допомогою молитви боротись проти гріха, в боротьбі звершувати своє спасіння.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель братське богослужіння Неділя хіротонія

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: