Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

11.02.2018

Неділя про Страшний Суд: «Господь ще раз прийде на землю для того, щоб віддати кожному по його справах»

У третю підготовчу Неділю до Великого посту, яка присвячена Страшному суду і також іменується м’ясопусною, богослужіння в Києво-Печерській Лаврі очолив Священноархимандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Напередодні ввечері Предстоятель Української Православної Церкви очолив всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Його Блаженству співслужили: Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Макарівський Іларій, єпископ Баришівський Віктор, ректор Київських духовних шкіл єпископ Білогородський Сильвестр, а також братія і гості Лаври у священному сані.

У сам недільний день Блаженніший Митрополит Онуфрій у співслужінні владики Намісника митрополита Павла, преосвященних архіпастирів і братії обителі звершив Божественну Літургію в тому ж храмі.

Після читання Євангелія Первосвятитель звернувся до пастви зі словом проповіді. «Церква в цей період готує нас до часу святого Великого посту, — сказав Блаженніший Владика, — і цієї Неділі вона нагадує нам про Страшний Суд. Господь створив людину за образом і подобою Своєю, вдихнув в неї дихання життя, прикрасив її, але люди не зберегли цієї краси, вони втратили богоподібність і спотворили образ Божий в собі. Але Бог прийшов на землю, прийняв людську плоть, Він воскресив і відновив в занепалій людині Свій образ Божий. Настане час, коли Господь ще раз прийде на землю для того, щоб віддати кожному по його справах».

Далі владика розповів про євангельське оповідання, де говорилося про те, як буде звершуватися Страшний Суд, вказавши, що Євангеліє «…пояснює нам це просто і зрозуміло».

«Чому ж Церква нагадує нам про Страшний Суд перед початком посту? — продовжив Предстоятель. — Який зв’язок між постом і судом? В посту людина повинна посилити труди по відновленню спотвореного образу. Якщо людина правильно звершує пост і молиться, то плодом цього є добрі справи — нагодувати голодного, одягнути нагого, напоїти спраглого, провідати хворого і так далі. Але як нам дізнатися, відновлюється в нас образ Божий чи ні? Євангеліє закликає нас бути милосердними, як і Отець Небесний Милосердний. Якщо ми відновлюємо в собі цей спотворений образ — ми стаємо милосердними, ми стаємо здатні жертовно служити Богу і ближньому, тобто безоплатно. Ми здатні витрачати свої сили, час, і при цьому нічого не отримувати і не вимагати взамін. Тому, дорогі браття і сестри, давайте по мірі своїх сил постити, трудитися над собою, молитися, робити добрі справи жертовно, і якщо ми це будемо все робити, то і на Страшному Суді, який сьогодні згадує Церква, ми отримаємо добру відповідь від Господа нашого і Спасителя Іісуса Христа!»

Під час Літургії була вознесена сугуба молитва за мир в Україні.

За богослужінням Блаженніший Владика звершив священицьку та дияконську хіротонії.

Після закінчення Літургії Блаженніший Митрополит Онуфрій подякував архіпастирям і священикам, які співслужили, за молитви, всіх молільників привітав з початком останньої седмиці перед Великим постом, причасників привітав з прийняттям Животворящих Христових Таїн і прикликав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя хіротонія

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: