Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

09.06.2024

Священноархімандрит Лаври очолив богослужіння Неділі 6-ї після Пасхи

_DSC1627Останній недільний день пасхального періоду присвячений євангельському читанню, в якому розповідається про зцілення Господом Іісусом Христом сліпонародженого.

Божественну Літургію (напередодні ввечері також всенічне бдіння) у лаврському храмі в ім’я прп. Агапіта Печерського очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Під час богослужіння Священноархімандриту Києво-Печерської обителі співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, братія і гості монастиря на чолі з благочинним архімандритом Іларіоном.

Після читання Євангелія Блаженніший Владика звернувся до пастви з проповіддю, в якій розповів про глибоке символічне значення дій Христа під час зцілення людини, народженої незрячою. «Як оповідає Святе Євангеліє, Господь “зробив слиною суміш і помазав сумішшю очі сліпому” (Ін. 9:6), після чого повелів йому вмитися водою. Тим самим Іісус Христос нагадав Божественний акт творіння людини з праху земного, продовжив слово Первосвятитель. Якщо ми хочемо, щоб наша молитва була сильною, ми повинні шанувати Бога і творити Його волю

Під час Літургії було звершено священицьку та дияконську хіротонії.

Після закінчення богослужіння Блаженніший Владика Онуфрій привітав архієреїв, братію, що співслужили, і всіх вірян із недільним днем, причасників — із прийняттям Тіла і Крові Христових і прикликав на паству Боже благословення.

Також Літургія була звершена в храмі на честь ікони Пресвятої Богородиці «Всіх скорботних Радість». Богослужіння очолив духівник Києво-Печерської обителі архімандрит Антоній у співслужінні духовенства монастиря.

За богослужіннями підносились особливі прохання про дарування миру і тиші в землі нашій українській та визволення від всякого ворога і супостата, а також про благословення Боже для приймаючих у себе тих, хто був змушений залишити свої рідні домівки.

Відеозапис соборних богослужінь із храму в ім’я прп. Агапіта Печерського доступний за посиланнями: всенічна та Літургія

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель братське богослужіння Неділя хіротонія

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: