Онлайн трансляція | 12 вересня
Назва трансляції
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
Богослужіння
«Дерево, на Якому Господь був розп’ятий, принесло людству Життя…»
У велике свято Всесвітнього Воздвиження Святого і Животворящого Хреста Господнього Церква взиває до православних християн: «Прийдіть, усі боголюбиві, Хрест чесний воздвигнутий бачачи, звеличимо разом, і славу дамо». Для особливого шанування Чесного Хреста напередодні свята на архієрейському богослужінні звершується чин Воздвиження — так згадується подія обрітення і поклоніння Хресту Господньому, що відбулася в IV-му столітті в Єрусалимі.
Увечері перед престольним святом в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі було звершено декілька бденних богослужінь, які очолили архієреї. У храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських богослужіння очолив Блаженніший Онуфрій, Митрополит Київський і всієї України, а в Хрестовоздвиженському храмі — митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.
У сам святковий день ранню Божественну Літургію на площі Ближніх печер відправив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Онуфрій у співслужінні Намісника Лаври митрополита Павла, архієпископа Ровеньківського і Свердловського Пантелеімона, єпископа Бородянського Варсонофія, гостей і братії обителі в священному сані.
Після читання Євангелія Митрополит Онуфрій звернувся до віруючих з архіпастирським словом, в якому розповів історію віднайдення Хреста святою царицею Оленою, і про його повернення в Ієрусалимський храм Воскресіння Христового в VII-му столітті. Повернути святиню назад після перемоги зміг імператор Іраклій лише тоді, коли змінив свої шати та, як свідчить історія, «в смиренному одязі і босий, вніс Хрест в храм, звідки він і був раніше викрадений персами».
Блаженніший Владика зауважив, що «Древо, на Якому Господь був розп’ятий, принесло людству Життя…». Тому Хрест Господній — велика святиня, і ми поклоняємося Хресту як древу, на якому було здійснене наше спасіння, від нього ми отримуємо «…величезну силу, яка необхідна для перемоги над дияволом, благодать для боротьби зі своїми гріхами, страстями і пороками».
Силою Хреста Господь береже Всесвіт: встановлені поклонні хрести, осінення себе правильним хресним знаменням з молитвою, носіння натільного хреста «…освячує нас, і все, що навколо нас».
Також Предстоятель УПЦ розповів про духовний хрест, який несе кожна людина. Таке хрестоношення складається зі «скорбот, хвороб, всіляких випробувань, які ми терпимо під час земного життя». Цей особистий хрест буде спасительним при його правильному несенні — не так, як імператор з гордістю і пихою намагався увійти в Ієрусалимський храм, але «зі смиренням, подякою і молитвою. Тоді ми зможемо увійти в ті обителі, які Господь приготував люблячим Його і тим, хто шанує Його Пресвяте ім’я», — підсумував Блаженніший Митрополит Онуфрій.
Під час Літургії було звершено священицьку хіротонію.
Фотогалерея:
Редакція сайту www.lavra.ua
Теми
Предстоятель відео братське богослужіння великі свята престольне свято хіротоніяСхожі матеріали
Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: