Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

09.01.2022

Митрополит Павел вшанував пам’ять св. архідиякона Стефана

001

В перший недільний день після великого свята Різдва Христового цього року вшановується пам’ять святого первомученика християнської Церкви архідиякона Стефана. Намісник Святої Печерської обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Божественну Літургію у Стефанівському приділі Великої церкви. Його Високопреосвященству співслужили братія та гості монастиря у священному сані на чолі з благочинним Лаври архімандритом Іларіоном.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до парафіян та паломників зі словом проповіді, в якому розповів про те, ким був святий первомученик архідиякон Стефан і як претерпів мученицьку смерть, прощаючи своїх ворогів.

«Нині Православна Церква вшановує первомученика архідиякона Стефана, — продовжив владика Павел. — Він лагідний і мирний серцем, сповнений благодаті, сповнений любов’ю Христовою просив у Бога: “Господи, не постав їм цього за гріх! І промовивши це, спочив” (Деян. 7:60).

Святі мученики були за всіх часів існування Церкви Христової, вони не боялися жодних мук, вони, як і первомученик Стефан, були готові до кінця претерпіти, щоб стати спадкоємцями Царства Небесного. І за всіх часів диявол через людей знущався з тих, хто істинно вірував у Бога. Не стала винятком і наша Свята Церква.

Нехай не поставить Господь гріха тим, хто воює проти нас за нашими заслугами, але милість Божа нехай збереже нас на життєвому шляху і веде до тихої пристані Царства Небесного!»

Після Євхаристичного канону була звершена дияконська хіротонія насельника Лаври інока Соломона.

Після закінчення Літургії митрополит Павел прочитав молитву біля ікони святого первомученика Стефана, після чого подякував братії, що співслужили, привітав усіх із престольним святом, тих іменинників, хто носить ім’я святого Стефана — з днем небесного покровителя, причасників — з прийняттям Животворящих Таїн Христових. На завершення владика Намісник прикликав на всіх віруючих Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник престольне свято хіротонія

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: