Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

12.03.2017

Пам’ять преподобних Печерських вшанував Предстоятель УПЦ

 

https://youtu.be/5Z45ExaS3J4

У другу Неділю Великого посту, коли церквою згадується пам’ять святителя Григорія Палами, також встановлене святкування Собору преподобних і богоносних отців Печерських, які подвизалися в Києво-Печерському монастирі в різний час і досягли святості.

У цей день Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських.

Його Блаженству співслужили митрополити: Вишгородський і Чорнобильський Павел (Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври), Бориспільський і Броварський Антоній (ректор КДАіС), Вінницький і Барський Симеон; архієпископи: Бучанський Пантелеімон, Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, Ніжинський і Прилуцький Іриней, Макарівський Іларій, Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон, Роменський і Буринський Іосиф, Сєверодонецький і Старобільський Никодим; єпископи: Туровський і Мозирський Леонід (Білоруська Православна Церква), Львівський і Галицький Філарет, Боярський Феодосій, Діонісій (Константинов), Ірпінський Климент, Бородянський Варсонофій, Фастівський Даміан, Васильківський Миколай, Золотоніський Іоанн, а також братія і гості монастиря в священному сані.

Напередодні ввечері Блаженніший Владика в тому ж храмі звершив всенічне бдіння. Літію на великій вечірні очолив Намісник Лаври митрополит Павел.

Під час малого входу Блаженніший Митрополит Онуфрій удостоїв братію монастиря високих церковних нагород: архімандрит Парфеній удостоєний правом носіння другого хреста з прикрасами, ієромонах Фотій зведений в сан архімандрита, ієромонах Феофіл — правом носіння палиці, ієродиякон Єфрем — правом носіння другого ораря, а також кліриків, несучих послух в стінах обителі: ієрея Ігоря — звів у сан протоієрея, а диякона Димитрія — в сан протодиякона.

Після читання Євангелія Первосвятитель звернувся до пастви з проповіддю, в якій розповів про житіє нині шанованого святителя Григорія Палами, який жив в ХIV столітті і своїм вченням відстояв чистоту Православної віри в диспуті з Варлаамом Калабрійським, який абсолютно невірно вчив про Божественні енергії. Посилаючись на святоотцівське вчення, приклади духовного життя подвижників різних часів Блаженніший Митрополит Онуфрій сказав, що святі преподобні Печерські здобули ту благодать, завдяки якій вони вже в земному житті змогли стати свідками вічних благ.

Під час богослужіння Предстоятель УПЦ звершив ієрейську хіротонію насельника Лаври ієродиякона Лавра.

Після закінчення Літургії були проспівані тропар, кондак і величання преподобним Печерським, а також прочитана молитва всім святим подвижникам Святої Печерської обителі, після чого Блаженніший Владика подякував архіпастирям і братії, які співслужили, за молитви, а на молільників закликав Боже благословення, побажавши всім стяжати хоча б частину тієї благодаті, яку здобули святі отці.

Фото Юрія Томанюка, фото і відео Дмитра Міхно

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель престольне свято хіротонія нагородження

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: