Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

24.03.2019

Урочистості Собору Всіх преподобних Печерських очолив Предстоятель УПЦ

001У другий недільний день Великого посту встановлено звершувати пам’ять Всіх преподобних отців Печерських. Богослужіння в цей день очолив Священноархімандрит Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій

Напередодні ввечері Предстоятель Української Православної Церкви звершив всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Його Блаженству співслужили: Намісник Святої Печерської обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Гурій (Кузьменко), архієпископ Львівський і Галицький Філарет, архієпископ Конотопський і Глухівський Роман, архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент, архієпископ Фастівський Даміан, єпископ Баришівський Віктор, ректор Київських духовних шкіл єпископ Білогородський Сильвестр, братія і гості монастиря в священному сані. Літію звершив Намісник Лаври митрополит Павел.

Братське всенічне бдіння в Теплому храмі Всіх преподобних Печерських очолив благочинний Києво-Печерської Лаври архімандрит Антоній у співслужінні братії монастиря.

У сам недільний день Першосвятитель у співслужінні Намісника обителі митрополита Павла, сонму архіпастирів і численного духовенства очолив Божественну Літургію святителя Василія Великого в тому ж храмі.

https://youtu.be/YYn_HzNMrwY?t=679

На малому вході Блаженніший Митрополит Онуфрій удостоїв богослужбових нагород братію Києво-Печерської Лаври, а саме: в сан архімандрита були зведені ієромонахи Лавр і Марк; ієромонах Інокентій удостоєний права носіння хреста з прикрасами, ієромонах Сисой — наперсного хреста, ієродиякони Іов і Іоаникій зведені в сан архідияконів.

Після читання Євангелія Блаженніший Владика звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому пояснив сьогоднішнє євангельське читання, в якому говорилося про зцілення розслабленого, після чого продовжив: «Гріх — це є неправда і брехня проти Бога, проти себе і проти Божого творіння, яке нас оточує. Коли людина грішить, в ній порушується Божественна гармонія, одні сили починають воювати проти інших сил, і людина від цього страждає. Людина хворіє душею і тілом. Тілом переживає біль, незручність, а душею знаходиться в розпачі, розладі, печалі. Що ж робити, коли ми грішимо і від цих гріхів хворіємо? Господь дарував нам покаяння. Ми повинні каятися в своїх гріхах, через які ми і хворіємо. І тоді Господь прощає людині гріхи і зцілює її тілесні хвороби!»

Розповів Першосвятитель про святого Григорія Паламу, пам’ять якого встановлено звершувати в другу Неділю Великого посту, про спір про Божественні енергії, що виник при його житті, сказавши на закінчення: «Коли людина бачить всіх світлими, красивими, добрими, людина це бачить через те Божественне світло, яке все освячує навколо неї, і це світло є в ній самій і освячує все навколо нас!» Також Священноархімандрит обителі сказав про преподобних отців Києво-Печерських, пам’ять яких також звершується в цей недільний день, підсумувавши: «Їхнє життя є для нас світлом і прикладом того, як ми повинні жити. І наслідуючи їх подвиг, нам потрібно переосмислити своє життя, щоб досягти вічного спасіння в Іісусі Христі, Якому від нас слава, честь і поклоніння на віки віків!»

Після закінчення Літургії було звершено молебень преподобним отцям Печерським.

За богослужіннями в храмах обителі були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви, також в цей день підносилися сугубі молитви за дітей з синдромом аутизму.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель престольне свято нагородження

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: