Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

07.04.2019

«Пресвята Діва є найкращим приношенням людства Богу»

001У день великого двунадесятого свята Благовіщення Пресвятої Богородиці богослужіння в Лаврі очолив Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Напередодні ввечері Блаженніший Владика у співслужінні Намісника монастиря митрополита Павла, сонму архіпастирів і численного духовенства очолив всенічне бдіння в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Літію звершив єпископ Волноваський Амвросій.

В сам недільний день Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну Літургію в тому ж храмі. Його Блаженству співслужили постійні члени Священного Синоду УПЦ митрополити: Донецький і Маріупольський Іларіон, Хустський і Виноградівський Марк, Вишгородський і Чорнобильський Павел (Намісник Києво-Печерської Лаври), митрополит Луганський і Алчевський Митрофан (глава Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ), митрополит Бориспільський і Броварський Антоній (керуючий справами УПЦ), а також намісники: Святогірської Лаври митрополит Святогірський Арсеній, Свято-Троїцької Сергієвої Лаври єпископ Сергієво-Посадський Парамон, сонм архіпастирів Української Православної Церкви, братія і гості обителі в священному сані.

З нагоди престольного свята Літургію в печерному храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці очолив блюститель Дальніх печер архімандрит Даміан у співслужінні братії монастиря.

Під час пізньої Літургії в Трапезному храмі була звершена архієрейська хіротонія архімандрита Симеона (Голубки) в єпископа Угольського, вікарія Хустської єпархії Української Православної Церкви.

Після читання Євангелія Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому розповів про історію гріхопадіння прабатьків, про ту обітницю, яка їм була дана, про життя людей до пришестя Христа Спасителя, а також про Благовіщення Діві Марії, Котру Господь обрав бути Матір’ю Спасителя світу і Яка, за словами Предстоятеля, «перша з старозавітних жон присвятила служінню Богу Своє життя і дівство». Блаженніший Владика продовжив: «В цей день Господь прийшов у світ. Це радісна подія, коли почався час спокути людського роду.

Він прийняв на Себе людську природу, і Він захотів прийняти цю природу від плоті Пречистої Богородиці. Пресвятая Діва є найкращим приношенням людства Богу.

Він прийшов на землю повернути нам втрачений рай і відчуття того блаженства, заради якого створив людину, створену бути щасливою і радісною. І коли людина живе вірою в Христа, коли вона живе Христом і за Його заповідями, в цьому вона знаходить неабияке задоволення і щастя. Все це свідчить про те, що Бог дійсно втілився, прийнявши людську природу. Справжнє щастя для нас — це коли людина живе з Богом, тому що Бог є джерело спасіння, щастя і блаженства людини, Котрий втілився, щоб ми вже тут на землі вкусили радість вічного життя!»

За богослужінням також були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви. Під час Літургії Святих Христових Таїн причащалися численні прихожани і паломники, які прибули в цей день в Лавру на свято.

Після закінчення богослужіння Блаженніший Митрополит Онуфрій вручив новорукопокладеному владиці Симеону архієрейський жезл, після чого архіпастир преподав усім, хто молився, перше архієрейське благословення.

https://youtu.be/62fdvinqrcU?t=1760

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель великі свята престольне свято хіротонія печери

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: