Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

07.04.2019

«Пресвята Діва є найкращим приношенням людства Богу»

001У день великого двунадесятого свята Благовіщення Пресвятої Богородиці богослужіння в Лаврі очолив Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Напередодні ввечері Блаженніший Владика у співслужінні Намісника монастиря митрополита Павла, сонму архіпастирів і численного духовенства очолив всенічне бдіння в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Літію звершив єпископ Волноваський Амвросій.

В сам недільний день Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну Літургію в тому ж храмі. Його Блаженству співслужили постійні члени Священного Синоду УПЦ митрополити: Донецький і Маріупольський Іларіон, Хустський і Виноградівський Марк, Вишгородський і Чорнобильський Павел (Намісник Києво-Печерської Лаври), митрополит Луганський і Алчевський Митрофан (глава Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ), митрополит Бориспільський і Броварський Антоній (керуючий справами УПЦ), а також намісники: Святогірської Лаври митрополит Святогірський Арсеній, Свято-Троїцької Сергієвої Лаври єпископ Сергієво-Посадський Парамон, сонм архіпастирів Української Православної Церкви, братія і гості обителі в священному сані.

З нагоди престольного свята Літургію в печерному храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці очолив блюститель Дальніх печер архімандрит Даміан у співслужінні братії монастиря.

Під час пізньої Літургії в Трапезному храмі була звершена архієрейська хіротонія архімандрита Симеона (Голубки) в єпископа Угольського, вікарія Хустської єпархії Української Православної Церкви.

Після читання Євангелія Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому розповів про історію гріхопадіння прабатьків, про ту обітницю, яка їм була дана, про життя людей до пришестя Христа Спасителя, а також про Благовіщення Діві Марії, Котру Господь обрав бути Матір’ю Спасителя світу і Яка, за словами Предстоятеля, «перша з старозавітних жон присвятила служінню Богу Своє життя і дівство». Блаженніший Владика продовжив: «В цей день Господь прийшов у світ. Це радісна подія, коли почався час спокути людського роду.

Він прийняв на Себе людську природу, і Він захотів прийняти цю природу від плоті Пречистої Богородиці. Пресвятая Діва є найкращим приношенням людства Богу.

Він прийшов на землю повернути нам втрачений рай і відчуття того блаженства, заради якого створив людину, створену бути щасливою і радісною. І коли людина живе вірою в Христа, коли вона живе Христом і за Його заповідями, в цьому вона знаходить неабияке задоволення і щастя. Все це свідчить про те, що Бог дійсно втілився, прийнявши людську природу. Справжнє щастя для нас — це коли людина живе з Богом, тому що Бог є джерело спасіння, щастя і блаженства людини, Котрий втілився, щоб ми вже тут на землі вкусили радість вічного життя!»

За богослужінням також були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви. Під час Літургії Святих Христових Таїн причащалися численні прихожани і паломники, які прибули в цей день в Лавру на свято.

Після закінчення богослужіння Блаженніший Митрополит Онуфрій вручив новорукопокладеному владиці Симеону архієрейський жезл, після чого архіпастир преподав усім, хто молився, перше архієрейське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель великі свята престольне свято хіротонія печери

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: