Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

06.11.2018

До Богородиці щиро нині звернімося ми

 

 

DSC09705-4У святковий день особливого вшанування ікони Пресвятої Богородиці, що іменується «Всіх скорботних Радість», яке є престольним нашої святої обителі, Божественну Літургію в храмі на честь цієї ікони Божої Матері очолив Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Владиці Намісникові співслужили архієпископ Бучанський Пантелеімон, казначей монастиря архімандрит Нестор, благочинний монастиря архімандрит Антоній, а також братія Лаври у священному сані.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до пастви і численних паломників зі словом проповіді, розповівши про чудотворний образ Пресвятої Богородиці «Всіх скорботних Радість», про те, як він був принесений в Лавру святим князем Чернігівським Ніколою Святошею, чиї мощі тепер спочивають в Ближніх печерах Лаври. Владика розповів, що ця ікона спочатку перебувала в лікарняному храмі святителя Миколая, і, згідно з переказами, сторож цього храму часто бачив, як вночі до важкохворих приходить Якась Жінка, після відвідування Якої вони видужували.

«Пресвята Діва безперестанно допомагає всім нам, — продолжив владика Павел, — незважаючи на те, що оригінал цієї ікони був втрачений, зараз в нашій святій обителі відбудований, розписаний і освячений храм ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість», де ми сьогодні маємо радість звершувати Божественну Літургію. Сьогодні в цьому святому храмі нас зібрала Сама Пресвята Богородиця, щоб ми всі разом могли прославити Її Сина і покликати на допомогу Її велике до нас милосердя. Будемо вдячні, адже Вона є Заступницею перед Тим, Хто нас спас, спасає і буде спасати, якщо ми не відкинемо Її. Нехай заступництвом Пресвятої Діви Господь усіх нас зміцнить в мирі й однодумності, дарує усвідомлення своїх гріхів, щире покаяння, щоб усім нам прийти до тихої пристані Царства Небесного!»

Після Євхаристійного канону митрополит Павел звершив дияконську хіротонію інока Амвросія.

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії було звершено молебень біля чудотворної ікони Пресвятої Богородиці «Всіх скорботних Радість», після чого митрополит Павел подякував владиці Пантелеімону і всій братії, які співслужили, за молитви, привітав насельників, прихожан Лаври і всіх тих, хто молився, з престольним святом, причасників — з прийняттям животворящих Тіла і Крові Христових і призвав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник престольне свято хіротонія

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: