Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

27.09.2018

«Блаженна людина, яка шанує Святий Хрест»

002Напередодні великого двунадесятого свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні братії монастиря очолив всенічне бдіння з літією з нагоди престольного свята для Хрестовоздвиженського храму Печерського монастиря.

Після співу великого славослів’я митрополит Павел виніс з вівтаря святий хрест, після чого був звершений Чин воздвиження Хреста.

У сам святковий день Божественну Літургію в тому ж храмі очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Його Блаженству співслужили постійні члени Священного Синоду УПЦ: митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар, Намісник Святої Печерської обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Луганський і Алчевський Митрофан (глава Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ), митрополит Бориспільський і Броварський Антоній (керуючий справами УПЦ), сонм архіпастирів, братія і гості Лаври у священному сані.

Після читання Євангелія Блаженніший Владика звернувся до пастви зі словом проповіді, розповівши про хресні страждання Спасителя, про поширення віри Христової після Вознесіння Іісуса Христа на небо, а також про історію та встановленні свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, про особливості богослужіння в цей день, після чого продовжив: «Святий Хрест — це велика святиня. Ми молимося Святому Хресту і тим самим молимося Самому Богу, щоб Господь силою Свого Хреста зберіг нас від усякого зла, бо Хрест став носієм життєдайної сили Божої.

Ми вклоняємося Хресту не як знаряддю смерті, а як знаряддю нашого спасіння. Спаситель був розп’ятий на Хресті «волею», Він Сам возлюбив Хрест, Він Сам його освятив, тому ми Хрест не можемо ненавидіти, як представники деяких сучасних течій, ми повинні його любити. Святим хрестом ми прикрашаємо своє житло, прикрашаємо храми, ми ставимо хрести на особливих місцях на землі, де відбувалися особливі події, ми хрест ставимо на могилі, а кожен православний християнин повинен носити хрестик на своїх грудях. Хрестом ми осіняємо себе, коли вранці встаємо, коли молимося, ми хрестимося перед і після вкушання їжі, перед початком і в кінці роботи. Хрестом розчиняється наше життя.

Блаженна людина, яка шанує Святий Хрест, носить хрест на своїх грудях і осіняє себе хресним знаменням, бо силою Хреста виганяється з людини всяка нечиста сила, нечисті духи, які шукають як би поглинути людину і повергнути в темряву.

Нехай Господь силою Чесного і Животворящого Хреста укріплює нас на нашому земному шляху, в нашому земному мандруванні, щоб ми не були переможені темними силами зла, але пройшли цей життєвий шлях і стали здатними вмістити в собі благодать вічного життя на небі!»

За Літургією були піднесені сугубі молитви за єдність Церкви Православної і за мир в Україні.

Після закінчення богослужіння був проспіваний піснеспів «Хресту Твоєму поклоняємось, Владико» і звершено поклоніння Чесному Хресту Господньому.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель престольне свято хіротонія

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: