Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Заходи

21.06.2017

Гостем «молодіжки» став єпископ з США

006Для участі в черговій молодіжній зустрічі був запрошений особливий гість — єпископ Феодосій Сіетлійский, вікарій Західно-Американської єпархії. Владика розповів про особливості православного життя в Америці.

Після Акафіста Пресвятій Богородиці, який відслужив ієромонах Гліб, владика Феодосій почав розповідь про житіє святого, який переставився в м. Сіетлі. Святителя Іоанна Шанхайського глибоко шанують не тільки на Заході, а й на його батьківщині — в Україні. Він жив порівняно недавно і був знайомий з проблемою масштабної секуляризації суспільства і особливостями західної культури.

Його приклад мужності і стійкої віри є для нас повчальним. За словами єпископа Феодосія: «…в бдінні, поведінці і старанності в молитві він уподібнився подвижникам перших століть християнства». Святитель твердо стояв в православній вірі, незважаючи на складні обставини життя і різні спокуси.

Потім гість зустрічі розповів більш детально про життя сучасних православних віруючих в тому регіоні, де він несе свій послух. Слухачі дізналися про Троїцьку обитель РПЦЗ, що знаходиться на східному узбережжі Північної Америки, і про грецький монастир в Арізоні, куди звершують паломництва багато православних жителів Америки. Владика зазначив, що в обителях особливе значення приділяють Ісусовій молитві і послуху. В багатьох парафіях Руської Православної Церкви Закордоном проводяться молодіжні зібрання, які допомагають дізнаватися про Православ’я і розуміти необхідність ведення постійного духовного життя в лоні Церкви. Проведена робота мала помітний вплив на моральне зростання молодого покоління американців.

Багато православних американців вважають, що для більш глибокого воцерковлення особливо важливо звершити паломництво до святинь нашої землі, де православне християнство вважається одвічно рідною релігією.

Після змістовної розповіді учасники поставили владиці Феодосію питання про богослужбове життя РПЦЗ. З його відповіді вони дізналися про те, що богослужіння проводяться двома мовами: церковнослов’янською та англійською, також в офіційних указах єпархіальних установ РПЦЗ використовується дореволюційна орфографія.

Далі, говорячи про особливості та відмінності світогляду американської православної молоді, єпископ Феодосій назвав одну з важливих проблем — дефіцит духовного спілкування з однолітками, тому він передав побажання і настрої юної частини своєї пастви про прагнення налагодити спілкування з українською православною молоддю. Всім припала до душі ідея владики про проведення телемосту по Інтернету. Гість передав побажання про проведення в Києво-Печерській Лаврі спільної молодіжної конференції.

Приємно було дізнатися учасникам «молодіжки» про те, що владика Феодосій сам родом з Києва, отримав тут освіту, був одним з перших насельників Лаври, яка знову відкрилася. Владика пригадав, як проходили богослужіння на відкритому повітрі, ченці жили в спільних келіях з великою кількістю проживаючих. У перші роки після відкриття Лаври перші її насельники перебували в дуже важких побутових умовах, але за твердженням постриженика Лаври: «В обителі постійно йшла духовна робота для відновлення духу і життя давньої святині».

Тепло згадував владика і про свою маму, яка була схимонахинею, з благословення Намісника Лаври митрополита Павла її відспівали в Хрестовоздвиженському храмі обителі, поховали на території лаврського скита. На завершення зустрічі єпископ Феодосій преподав усім благословення, роздав іконки святителя Іоанна Шанхайського і листівки з його фотографією.

Помічниця куратора зустрічей Христина від імені всіх присутніх подарувала гостю ікону Пресвятої Богородиці «Призри на смирення», прекрасний мальовничий стиль виконання якої був особливо відзначений владикою. Як виявилося, цю ікону дуже шанують православні віруючі як в Сан-Франциско, так в інших містах різних єпархій Руської Православної Церкви Закордоном.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

молодіжка РПЦЗ США

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: