Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

17.08.2019

В 5-річчя своєї інтронізації Предстоятель очолив богослужіння в Лаврі

00317 серпня виповнюється 5 років з моменту інтронізації Блаженнішого Владики Онуфрія на древню кафедру Київських Митрополитів. З цієї нагоди в Лаврі були звершені урочисті богослужіння, які очолив Священноархімандрит Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Напередодні ввечері всенічне бдіння і в сам день інтронізації Божественну Літургію Первосвятитель звершив в Успенському соборі Лаври. Його Блаженству співслужили постійні члени Священного Синоду Української Православної Церкви: митрополит Хустський і Виноградівський Марк, Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, єпископат Української Православної Церкви, а також численне духовенство.

Під час звершення Божественної Літургії на малому вході Предстоятель возвів у сан митрополита архієпископів: Джанкойського і Роздольненського Аліпія, Сєверодонецького і Старобільського Никодима, Львівського і Галицького Філарета, Ніжинського і Прилуцького Климента, Вінницького і Барського Варсонофія, в сан архієпископа єпископів: Путивльського Антонія, Вознесенського і Первомайського Олексія, Олександрійського і Світловодського Боголєпа, Луцького і Волинського Нафанаїла.

Після читання Євангелія Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому розповів про життя, подвиг і чудо святих семи отроків Ефеських, пам’ять яких звершується в цей день, після чого продовжив: «Історія їх життя нагадує нам про те, що настане час, коли всі мертві повстануть як від сну і постануть на Суд Христовий. І сьогодні, розмірковуючи про це чудо святих отроків, ми ставимо собі питання, наскільки ми готуємо себе до того переходу, який очікує на кожну людину — до переходу від тимчасового земного життя до вічного.

Молоді думають, що цього ніколи не буде, люди похилого віку думають, що це буде раптово; але це буде для всіх: і для молодих, і для людей похилого віку, для будь-якої людини. Для всіх буде перехід у вічність. І дуже важливо, щоб людина готувала себе до цього священного кінця, щоб людина прикрашала себе добрими справами, щоб людина була завжди вірною Христу, щоб вона не відмовлялася від Христа ні в якому разі, не спокусилася ні обіцянками, ні подарунками, ні честю, ні славою, тому що справжня слава — це слава Божа, а справжня честь — це та честь, якої Бог удостоює людину. І якщо ми будемо готувати себе до вічності добрими справами, молитвою, покаянням, смиренням, то і наш перехід у вічність буде таким же легким і солодким, яким був сон для отроків Ефеських! Їх же молитвами Господь нехай спасе і помилує всіх нас!»

Під час Літургії були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

На завершення від імені єпископату, духовенства і всіх вірних чад Української Православної Церкви Первосвятителя привітав митрополит Марк. Також прозвучало Вітання від імені Предстоятеля Православної Церкви в Америці Блаженнішого Архієпископа Вашингтонського Тихона, яке було зачитане архієпископом Сан-Франциським і Західно-Американським Веніаміном.

Після закінчення Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію було проголошене многоліття.

https://youtu.be/fwbf6VuPDnA?t=1963

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель річниця ювілей інтронізація США

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: