Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

19.08.2019

Урочистості свята Преображення Господнього очолив Священноархімандрит Лаври

017У двонадесяте свято Преображення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа богослужіння очолив Священноархімандрит Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Напередодні ввечері Предстоятель Української Православної Церкви звершив всенічне бдіння в Успенському соборі. Його Блаженству співслужили: Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон, архієпископ Сан-Франциський і Західно-Американський Веніамін (Православна Церква в Америці), ректор Київських духовних шкіл єпископ Білогородський Сильвестр, братія і гості Лаври в священному сані. Літію звершив владика Сильвестр.

У сам святковий день Блаженніший Митрополит Онуфрій у співслужінні Намісника Святої Печерської обителі митрополита Павла, архієпископа Веніаміна і єпископа Діонісія (Константинова), а також братії Лаври очолив Божественну Літургію в тому ж храмі.

Після читання Євангелія до парафіян і численних паломників зі словом проповіді звернувся Предстоятель УПЦ, який розповів про те, як відбулася подія Преображення Господнього, а також про те, яке значення вона має для кожної віруючої людини, після чого продовжив: «З цього читання ми навчаємося, що Бог є Бог сили і Бог слави. Бог відкрив апостолам, наскільки вони могли це вмістити, ту славу, якою Він володіє, яка завжди в Ньому і яка є Його природою.

Це також нагадує нам і про те, що кожна людина в своєму житті повинна преображати себе, змінювати себе з менш досконалого образу в більш досконалий. Під час свого земного життя людина повинна підніматися сходами духовної досконалості і піклуватися про те, щоб все більше і більше уподібнюватися Богу, своєму Творцеві і Сотворителю, образ Якого ми всі носимо. І людина преображає себе молитвою, яка повинна бути смиренною.

Також ми повинні дбати про те, щоб мати правильну віру в Бога. Молитва має велику силу, вона наближає людину до Бога, молитва знищує ту гріховну стіну, яку ми вибудовуємо між собою і Богом, молитва — це та чеснота, яка допомагає людині творити волю Божу, а коли людина творить волю Божу, то і постійно вдосконалюється. Від правильної віри народжується правильна надія, надія не на людину, не на багатства земні, а на Бога.

Від правильної віри народжується і правильна любов, яка є жертовною. І коли людина піднімається над земним, коли вона має правильну віру, тоді і вона має правильну молитву, яка допомагає людині преображати себе в більш досконалий образ».

Під час Літургії були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення богослужіння Блаженніший Митрополит Онуфрій прочитав молитву на освячення винограду та плодів, після чого окропив приношення і всіх, хто молився за богослужінням, святою водою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель великі свята освячення США

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: