Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

19.01.2021

Священноархімандрит Лаври очолив богослужіння Хрещення Господнього

001

У день великого двунадесятого свята Богоявлення Божественну Літургію в Києво-Печерській Лаврі звершив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Предстоятелю Української Православної Церкви в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських співслужили: Намісник Святої Печерської обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Баришівський Віктор, ректор Київських духовних шкіл єпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Бородянський Марк, а також братія і гості монастиря в священному сані.

Напередодні ввечері в Трапезному храмі Священноархімандрит Лаври очолив всенічне бдіння зі святковою літією.

Після читання Євангелія під час Літургії Предстоятель УПЦ звернувся до пастви з архіпастирським словом, розповівши про історію Домобудування нашого спасіння. «Все має потребу в благодаті Святого Духа, — продовжив Митрополит Онуфрій. — Від первородного гріха постраждала не тільки людина, але і вся навколишня природа, весь світ. І Господь Своїми стопами освятив землю, диханням повітря. А зайшовши в Йорданські води, Іісус Христос освятив все водне єство. Господь прийшов, щоб освятити весь світ».

Також Блаженніший Владика звернув увагу віруючих на те, що під час Хрещення Господня на річці Йордані відкрилася Таємниця Святої Трійці, тому свято також називається Богоявленням.

На завершення проповіді Предстоятель УПЦ пояснив благодатну дію Святого Духа через освячену воду на все, що оточує людей: «Через святу воду людина отримує Божественну благодать, яка зміцнює її на життєвому шляху і допомагає досягти вічного життя на Небі у Христі Іісусі Господі нашому!»

Після закінчення Божественної Літургії Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Павел звернувся до всіх, хто молився за богослужінням: «Сьогодні Господь Іісус Христос в Йордані зруйнував в водах всяку силу ворожу і дарував нам можливість через оновлення духу в Таїнстві Хрещення стати синами Божими.

Нехай Господь береже всіх нас на життєвому шляху, щоб досягти нам тихої пристані Царства Небесного!»

Далі владика Намісник очолив хресний хід до святих джерел, де на колодязі преподобного Антонія Печерського очолив Чин Великого освячення води. Після богослужіння митрополит Павел окропив всіх віруючих святою водою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель великі свята освячення cross procession

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: