Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

19.08.2018

«Спаситель показав, як ми можемо преображати себе»

030У день великого свята Преображення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа урочисто звершується спогад євангельської події, яка відбулася на горі Фавор.

У Своєму Преображенні перед найближчими учнями Господь, відповідно до свт. Іоанна Златоуста, «відкрив їм щось зі Свого Божества — стільки, скільки вони могли вмістити, і показав в Собі Бога, що є в Ньому».

Богослужіння в Успенському соборі Лаври очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Напередодні двунадесятого свята Його Блаженству співслужили Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Баришівський Віктор, єпископ Білогородський Сильвестр, братія обителі і священнослужителі Української Православної Церкви та Православної Церкви в Америці.

Святкову літію очолив ректор КДАіС владика Сильвестр.

Після читання євангельського зачала на Літургії Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до численної пастви з архіпастирським словом, нагадавши про події, що супроводжували Преображення Господнє на горі Фавор.

«Люди, які рухаються до Царства Небесного, постійно піднімаються від однієї сходинки духовного вдосконалення до іншої, — продовжив Предстоятель. — Це рух від слави в славу не припиниться, навіть коли людина перейде у вічність.

Спаситель відкрив славу Свого Божества і показав, як ми можемо преображати себе, який шлях ми повинні обрати, щоб самим преображатися в цьому житті від гіршого до кращого. Це — молитва.

Під час молитви людина з’єднується з Богом, вона стає близькою Богу. Молитва повертає нас від гріха до Творця.

Людина, переставши грішити і вирішивши виправитися, говорить: “Господи, прости мене грішного!”, тобто починає молитися і каятися перед Богом. Ця людина вже почала преображатися. Якщо ми будемо змушувати себе в міру сил молитися, то самі побачимо, як преображається наша душа, подібно до того, як апостоли побачили Преображення Спасителя на Фаворській горі. І для нас світ стане не похмурим і знівеченим, а красивим і світлим. Людина бачить тоді красу Божого творіння.

Хай допоможе нам Господь сходити по тому шляху, який веде нас до вічного спасіння на Небі!»

На завершення богослужіння була зачитана молитва на освячення плодів, і всі присутні були окроплені святою водою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель великі свята освячення США

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: