Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

09.07.2020

«Не ми зберегли ікону Пречистої Діви, але Сама Богородиця зберегла нас»

012У день, коли всією повнотою Православної Церкви особливо шанується Тихвінський образ Божої Матері, Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Божественну Літургію в храмі на честь ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість». Його Високопреосвященству співслужили братія Святої Печерської обителі в священному сані.

Напередодні ввечері владика Намісник у співслужінні братії Лаври звершив вечірнє богослужіння у Хрестовоздвиженському храмі.

Після читання Євангелія на Літургії владика Павел звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому розповів про історію Тихвінської ікони Пресвятої Богородиці і про ті чудеса, які звершувалися і звершуються від нього до нашого дня, після чого продовжив: «Які б не були у нас проблеми, яка б не була суєта, які б не мучили нас питання, прийшовши до храму, все це вщухає. Тут, в храмі, все нам нагадує про те, що ми стоїмо не на землі, але на Небі.

Минуло більше шести століть, як образ Божої Матері, який ми сьогодні вшановуємо, знаходиться в місті Тихвін. Вона розділила зі Своїм народом його долю: Вона була гнана, але Вона безперестанно перебувала з нами. Це не ми зберегли ікону Пречистої Діви, але Сама Богородиця зберегла нас. Пресвята Богородиця безперервно перебуває з нами. Її Материнська молитва завжди допомагає нам. І ніколи ця молитва не буває непочутою, адже Її Божественний Син дослухається до всіх прохань Своєї Матері.

Нам варто тільки з чистим серцем звернути до Неї свої погляди і попросити про те, що нас турбує, попросити про те, що для нас насправді важливо, подякувати за все те, що Господь посилає в нашому житті, і попросити вибачення за всі свої гріхи. І коли ми принесемо справжні плоди покаяння, Господь неодмінно почує наші прохання і мольби.

Нехай же Христос Спаситель за молитвами Своєї Пречистої Матері дарує нам мир, дарує процвітання нашій країні, напоумлення заблудлих, а всіх нас приведе до заповіданої єдності і спадщини вічних благ у Царстві Небесному!»

Під час богослужіння підносилися сугубі прохання і молитва, що читається «під час згубної пошесті».

Також за Літургією сугубо молилися за упокій пріснопам’ятного Блаженнішого Митрополита Володимира (+2014), який в цей день в 1966 році був рукопокладений в архієрейський сан.

Після Євхаристійного канону владика Намісник звершив дияконську хіротонію насельника Святої Печерської обителі інока Хрисанфа.

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував братії, які співслужили, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на всіх архіпастирське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння хіротонія

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: