Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

05.06.2017

Митрополит Павел співслужив Предстоятелю УПЦ у Троїцькому храмі м. Києва

001У перший день після П’ятидесятниці звершується свято, присвячене Третій Іпостасі Святої і Нероздільної Трійці Святому Духу.

Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у цей день разом з сонмом архіпастирів співслужив Предстоятелю Української Православної Церкви Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію в Троїцькому соборі на Троєщині (м. Київ).

Під час богослужіння владика Павел брав участь в звершенні архієрейської хіротонії архімандрита Віктора (Коцаби) в єпископа Баришівського, вікарія Київської Митрополії.

У самій Лаврі раннє богослужіння у Хрестовоздвиженському храмі очолив казначей архімандрит Нестор у співслужінні братії і гостей обителі в священному сані.

Перед Причастям мирян ієромонах Єфрем розповів, як звершується вселення Святого Духа в людину і які плоди це приносить. «Сила Божа, за допомогою якої звершується вселення в нас Духа Святого, і яка веде нас до духовного очищення, свободи і досконалості, називається благодаттю», — нагадав священнослужитель.

«Через посилену молитву відбувається вселення Святого Духа, як про те сказав Сам Спаситель: “Небесний Отець подасть Духа Святого всім тим, хто проситиме в Нього” (Лк. 11:13).

Про Святого Духа ми просимо в церковній молитві «Царю Небесний». І Він приходить і вселяється в нас, якщо ми гідні цього — покаялися, очистилися молитвою і постом, виконуємо Його заповіді та звершуємо добрі справи.

Коли Дух Святий вселяється в людину, то вона просвічується світлом Христового вчення і її серце зігрівається любов’ю до Бога і ближнього. Її душа очищується від усякої духовної скверни. Таку облагодатствовану людину Господь долучає власного Божественного життя. З такою Він благодатно з’єднує Себе: “І вблагаю Отця Я, і Втішителя іншого дасть вам, щоб із вами повік перебував, Духа правди… при вас перебуває, і в вас буде Він” (Ін.14:16-17)».

«Дух Святий, Який вселяється в душу людини як яскравий промінь світла серед навколишньої темряви, освячує наш шлях, дає пізнати наші колишні помилки і неправду. Він вказує нам єдино вірний шлях до істинного життя — до Христа Спасителя. Така духовно освічена людина перебуває в невимовному і радісному світлі. Ця возлюблена Богом людина пізнає таємниці Його любові, вона всіх любить, дихає любов’ю, як ми — повітрям. По таким людям впізнають, які є Христові учні. У серці духовної людини завжди перебуває світ, радість, гармонія думок, почуттів і бажань, також світло, любов і повне задоволення істинним життям. Такі плоди вселення в людину Господа Бога Духа Святого. Так прекрасне світосяйне життя одухотвореної людини!» — завершив отець Єфрем, ще раз закликавши посилено молитися Святому Духу словами: «…прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, Благий, душі наші».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель братське богослужіння Київ хіротонія

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: