Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

07.08.2021

Митрополит Павел вшанував пам’ять прав. Анни

00525 липня за старим стилем згадується успіння матері Пресвятої Богородиці праведної Анни. За переданням вона мирно померла в Єрусалимі ще до події Благовіщення поруч зі Своєю Донькою Пречистою Дівою Марією у віці 79 років.

В цей день ранню Божественну Літургію в Аннозачатіївському храмі звершив митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Після читання Євангелія Намісник Києво-Печерської Лаври звернувся до парафіян і паломників з архіпастирським словом. «Життя праведної Анни – це школа благочестя для кожної жінки, а приклад вірності святого Іоакима – для кожного чоловіка. Їхнє спільне життя є зразком благословенного шлюбу. Але, незважаючи на праведність подружжя, Господь не давав їм дітей. Через це вони дуже страждали, піддавалися приниженню, але не залишали молитву, яка не має перешкод, але виконується, якщо твориться для спасіння і блага інших.

Коли ж виповнилося заповітне бажання праведного подружжя, від них народилася Благословенна Дочка, вони виконали свою обіцянку і віддали Свою єдину Дитину і надію на служіння Богу в храм. Це показало чистоту їх молитви і відданість Отцю Небесному. Праведна Анна відійшла до Господа у глибокій старості з надією на милосердя Боже.

Згадуючи життя і преставлення святої Анни, ми можемо сприйняти приклад віри, любові, лагідності і смиренності. Ми молимося, щоб праведна Анна, удостоївшись такої честі бути матір’ю Преблагословенної Богоотроковиці, просила Бога прийняти і нас в Свої Отцівські обійми та не залишити нас осиротілими, і щоб нам з усіма святими досягти тихої пристані Царства Небесного!», – побажав усім вірянам митрополит Павел.

Під час Літургії Намісник Лаври рукопоклав ієродиякона Памву (Тяжкороба) в пресвітерський сан і інока Давида (Семенчука) в дияконський сан.

За богослужінням підносилися сугубі заупокійні молитви за пріснопам’ятного насельника Печерської обителі архімандрита Лонгина (Чернуху).

Його працями було покладено початок розвитку інформаційно-просвітницької діяльності монастиря – це лаврський сайт, студія документальних фільмів, видавництво православної літератури та періодики. З 2007 року отець Лонгін ніс послух головного редактора видання «Церковна православна газета». Священнослужитель Лаври, який був незгасним світильником віри Христової в сучасному світі, трагічно загинув 8 років тому. Нехай упокоїть Господь його душу в оселях праведних!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник хіротонія

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: