Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

24.03.2018

У храмах Лаври звершені богослужіння Суботи Акафіста

003

Особливе богослужіння в період Великого посту звершується в суботу п’ятої седмиці. Називається це чинопослідування Похвалою Пресвятої Богородиці або Суботою Акафіста. Під час утрені в п’ятницю ввечері читається Акафіст Пресвятій Богородиці «Непереможній Воєводі», який поділяється на 4 частини, читання кожної починається і закінчується співом першого кондака.

Вечірнє богослужіння в Успенському соборі нашої святої обителі в співслужінні братії монастиря очолив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Кожну з чотирьох частин Акафіста владика Павел прочитав перед особливо шанованими іконами Божої Матері, які знаходяться в Успенському соборі. Такими іконами Пресвятої Богородиці є: «Скоропослушниця», «Касперівська», «Ігорівська», «Державна». Митрополитом Павлом після кожної частини була прочитана молитва, яка підноситься саме перед цими іконами.

У сам суботній день митрополит Павел взяв участь в архієрейській хіротонії клірика Тульчинської єпархії УПЦ архімандрита Сергія на єпископа Ладижинського, вікарія Тульчинської єпархії. Богослужіння в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

За Літургією Його Блаженству співслужили: Намісник Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Тульчинський і Брацлавський Іоанафан, митрополит Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт, архієпископи: Бучанський Пантелеімон, Уманський і Звенигородський Пантелеімон, Роменський і Буринський Іосиф, Сєверодонецький і Старобільський Никодим; єпископи: Бородянський Варсонофій, Фастівський Даміан, Олександрійський і Світловодський Боголеп, Гостомельський Тихон, Баришівський Віктор, Білогородський Сильвестр, Ладиженський Сергій, а також духовенство обителі.

Після закінчення богослужіння Первосвятитель звернувся до новорукопокладеного владики Сергія зі словом настанови та вручив йому архієрейський жезл, після чого єпископ Ладиженський Сергій дав усім перше архіпастирське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель братське богослужіння хіротонія акафіст

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: