Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

18.06.2018

Намісник Лаври взяв участь в архієрейській хіротонії вікарія Київської Митрополії

 

002

У день пам’яті святого страстотерпця князя Ігоря Чернігівського і особливого шанування Ігорівської ікони Пресвятої Богородиці Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну Літургію в храмі Різдва Пресвятої Богородиці міста Києва.

Його Блаженству співслужили: Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, а також сонм архієреїв і численне духовенство.

За Літургією було звершено архієрейську хіротонію намісника Різдва Пресвятої Богородиці Десятинного чоловічого монастиря столиці архімандрита Гедеона (Харона) в єпископа Макарівського, вікарія Київської Митрополії.

Особливим святкування в честь Ігорівської ікони Божої Матері є і для нашої святої обителі. Кожен понеділок, середу і п’ятницю біля чудотворного Ігорівського образу, який знаходиться в Успенському соборі Лаври, звершується молебень з читанням акафісту.

У день вшанування цієї ікони Божественну Літургію у Великій церкві в співслужінні братії монастиря на чолі з благочинним Києво-Печерської Лаври архімандритом Антонієм звершив єпископ Діонісій (Константинов). Після закінчення Літургії було звершено молебень з акафістом біля чудотворного Ігорівського образу Пресвятої Богородиці соборним чином.

Ікона Пресвятої Богородиці названа в честь святого страстотерпця князя Ігоря Чернігівського, який молився перед нею в останні хвилини життя. Святкування на честь цієї ікони збігається зі святкуванням перенесення мощей князя Ігоря в 1150 році з Києва до Спасо-Преображенського собору Чернігова. Пізніше образ був переміщений в приділ апостола Іоанна Богослова в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври, де залишався до початку XX століття. Після вибуху собору під час Великої Вітчизняної війни ікона була втрачена, в даний час в Успенському соборі знаходиться точний список Ігорівської ікони Пресвятої Богородиці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель братське богослужіння Київ монастирі хіротонія акафіст ікони

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: