Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

01.04.2023

У Лаврі звершені богослужіння Похвали Пресвятої Богородиці

070Щорічно напередодні суботи п’ятої седмиці Великого посту звершується уставне чинопослідування Акафіста або подячної похвали Пресвятій Богородиці.

За традицією на честь спогаду свята Похвали Пресвятої Богородиці в Києво-Печерській Лаврі священнослужителі під час читання канону на утрені урочисто виходять до центру храму, де читається древнє акафістне молитвослів’я на честь Богоматері.

Соборне богослужіння в цьому році було звершено у храмі на честь ікони Пресвятої Богородиці «Всіх скорботних Радість». Чинопослідування звершили Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел та архієпископ Баришівський Віктор, а також братія та гості монастиря у священному сані.

Братську утреню з читанням акафіста у Хрестовоздвиженському храмі очолив духівник обителі архімандрит Антоній.

У суботній день Божественну Літургію в храмі в ім’я прп. Агапіта Печерського звершив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Священноархімандриту Святої Лаври Блаженнішому Митрополиту Онуфрію співслужили єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, духовенство УПЦ на чолі з благочинним архімандритом Іларіоном.

Під час Божественної Літургії підносилися особливі прохання про дарування миру і тиші в землі нашій українській та визволення від всякого ворога і супостата, а також про благословення Боже для приймаючих у себе тих, хто був змушений залишити свої рідні домівки.

На великому вході була звершена священицька хіротонія насельника Лаври ієродиякона Марка.

На запричасному вірші до віруючих звернувся владика Павел, розповівши про поточну ситуацію в Лаврі.

На запричасному вірші до віруючих звернувся владика Павел, розповівши про поточну ситуацію в Лаврі.

«Дорогі брати і сестри, ми щодня молимося, щоб Господь беріг Україну від внутрішніх і зовнішніх ворогів, нехай пошле Господь мир нашій Церкві та країні, — продовжив митрополит Павел. — Сьогодні мені вручили підозру і відбувається обшук у Лаврі. Я завжди говорив і говоритиму, що засуджую все, що чиниться проти нашої держави, і те, як вчинила Росія з Україною, не може бути нічим виправдане.

Я завжди стояв на захисті рідної землі. Але я не можу згрішити перед Богом, визнавши тих людей, які діють проти Його Церкви та Святого Православ’я. Дякую співробітникам Служби безпеки, які дуже культурно та чинно проводять обшуки, виконуючи дані їм вказівки.

Хай допоможе нам Господь гідно провести прийдешні дні Страсної седмиці і зустріти Світле Христове Воскресіння. Христос Воскрес!»

Після богослужіння Блаженніший Владика Онуфрій подякував архієреям, братії, що співслужили, і всім віруючим за молитви, причасників привітав з прийняттям Тіла і Крові Христових, закликав усіх посилено молитися за Намісника з братією, після чого преподав пастві Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель хіротонія акафіст

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: