Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

22.10.2018

Намісник Лаври очолив Акафіст Прпп. отцям Печерським

002Традиційно кожного недільного дня ввечері в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі звершується молебень з Акафістом Всім преподобним Печерським. Цієї неділі молебний спів у Великій церкві очолив Намісник Святої Печерської обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Його Високопреосвященству співслужили братія монастиря в священному сані.

Після закінчення молебню митрополит Павел звернувся до парафіян і паломників зі словом проповіді, розповівши про молитовний подвиг отців Печерських, які подвизалися на цих пагорбах, чиї мощі нетлінно почивають в лаврських печерах.

«Дуже часто ми самі хочемо щиро послужити Богу, — сказав владика Намісник, — нам хочеться піти в храм, нам хочеться почути слово розради, особливо якщо ми тяжко згрішили чи перебуваємо в біді, нам хочеться поставити свічку і помолитися за рідних і близьких, а також за тих, хто пішов з нашого життя. І коли ми все це робимо, то нашої душі торкається Господь, і ми можемо хоча б частково осягнути і побачити світло Христове. Молитви святих угодників Божих, як і подвиг преподобних засновників Антонія та Феодосія Печерських, безперервно перебувають з нами і допомагають на цьому життєвому шляху. Одного разу вони запалили світло на цих Київських пагорбах, і це світло супроводжує нас і зараз, зігріваючи кожну людину.

Багато хто говорить про те, що потрібно берегти Церкву, але Господь Сам сказав, що Він збудує Церкву, і сили пекла її перемогти не зможуть. Потрібно молитися в Церкві, і, найголовніше, просити Бога, щоб Він зберіг нас в ній. Потрібно молитися за наші храми, які свідчать про великий подвиг тих, хто жив на наших землях, адже саме в храмах ми зустрічаємося з Отцем Небесним, тут ми отримуємо прощення гріхів, тут ми з’єднуємося в Таїнстві Причастя з Самим Христом. Це наше свідчення про нашу віру.

І якщо ми, дорогі брати і сестри, пам’ятаємо подвиги наших святих отців, якщо ми подвизаємося в батьківській вірі, значить ми справжні діти Христові. А молитви святих угодників дають нам можливість зростати і підніматися до неба, де Царство Небесне чекає на своїх спадкоємців!»

На завершення владика Павел призвав на всіх присутніх у храмі Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник акафіст

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: