Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

01.06.2020

«Праведній людині все в радість»

FD8A9967Традиційно кожного недільного дня ввечері в стінах Святої Печерської обителі звершується молебень з Акафістом всім преподобним Печерським.

У сьому неділю після свята Пасхи акафіст в храмі на честь ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість» очолив Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Владиці Наміснику співслужили братія Лаври у священному сані.

Після молебню митрополит Павел звернувся до віруючих зі словом проповіді: «Преподобні отці Печерські, яких ми тільки що прославили, є нашими родоначальниками, і не тільки нашими, а й усіх монахів Київської Русі. Вони не жаліли себе, тому що вони любили Бога, вони любили свого ближнього.

Господь на прикладі преподобних отців Печерських показує нам, як нам треба жити. І якщо ми осмислимо їхній життєвий подвиг, то самі зможемо відкинути все те, що суперечить християнському життю і навіть здоровому глузду. Багато хто говорить, що жити за заповідями Божими нудно, але праведній людині все в радість. І якщо тільки людина стає на шлях правди, то вона розуміє, що не вона сама несе цей хрест, але Господь завжди поруч з нею і ніколи не відступає від неї.

Це в своєму житті в повній мірі відчули преподобні отці, які жили подвигом молитви, посту, послуху, і все це було їм в радість. Коли людина живе за послухом, то їй вже не буде здаватися щось несправедливим, неправильним, навпаки, вона у всьому бачить Промисл Божий, як Господь премудро все управляє, і в її житті все стає на свої місця. Будемо ж і ми, браття і сестри, уважні до себе.

І сьогодні ми молимо і просимо, щоб Господь за молитвами отців Печерських, за молитвами святих отців Першого Вселенського Собору, за молитвами всіх святих зберіг нас в чистоті і святості, зберіг нас у вірі, зберіг в істинній духовності, щоб і інші, бачачи наші добрі справи, прославляли Отця і Сина і Святого Духа, щоб усім нам досягти вічного блаженства в Царстві Небесному».

На завершення владика Павел преподав усім архіпастирське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник акафіст

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: