Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

12.03.2018

Митрополит Павел звершив Пасію зі співом Акафісту Страстям Христовим

FD8A8556 Увечері в Неділю Хрестопоклонну Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Чин Пасії у Великій церкві. За богослужінням владиці Намісникові співслужили братія монастиря в священному сані.

Особливістю звершення Пасії в недільні дні Великого посту є спів Акафісту Страстям Христовим, складеного святителем Інокентієм, архієпископом Херсонським і Таврійським в першій половині ХIХ століття.

Після закінчення Пасії митрополит Павел звернувся до віруючих із проповіддю.

«Вкотре спогади подій, що відбувалися в Єрусалимі дві тисячі років тому, зібрали нас в цьому святому храмі, — сказав владика. — І Свята Православна Церква пропонує нам богослужіння Пасії зі співом Акафісту Страстям Христовим, щоб ми могли подумати про ті страждання, які пройшов Господь нас заради і для нашого спасіння. Христос до часу не говорить жодного слова, але зі смиренням приймає все те, що було уготовано Йому. Він вчить нас мовчанню. Навіть тоді, коли злоба, здавалося б, тріумфувала. Вона завжди живе до часу, і правда восторжествує, а злі люди отримують покарання вже тут на землі, не кажучи вже про страждання вічні».

Далі митрополит Павел розповів про так звані «сім слів», які були сказані Господом з Хреста, про Його розмову з розсудливим розбійником, зі Своєю Пречистою Матір’ю, також про найголовніше слово: «Звершилося»; воно було вимовлене, коли відбулося спасіння роду людського і збулося все те, про що сповіщали старозавітні пророки про Месію, Який зараз висить на Хресті.

FD8A8559«Господь завжди йде нам назустріч, тому що Він пролив за нас Свою Кров, — продовжив владика Намісник. — Сьогодні ми знову і знову припадаємо до ніг Спасителя, цілуємо Його Чесний Хрест, ми просимо і молимо Його про прощення наших гріхів. Стоячи перед Хрестом, ми повинні усвідомлювати свою негідність, ми повинні зрозуміти, що євангельській істині суперечать наша гордість, наша зарозумілість, бо можна мудрувати лукаво, і плоду це не принесе ніякого. Тільки на лагідну і смиренну людину сходить благодать Божа. І якщо людина визнає свою негідність перед Богом, вона восходить із сили в силу. Нехай же животворяща сила Хреста Господнього зміцнить нас на життєвому шляху, а благодать, мир і Дух Святий будуть завжди в наших серцях!»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник акафіст

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: