Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

08.04.2019

Ввечері свята Благовіщення Намісник очолив Акафіст Страстям Христовим

Увечері недільного дня, коли всією повнотою Православної Церкви звершується спомин події Благовіщення Пресвятої Богородиці, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Пасію з читанням Акафісту Страстям Христовим в Успенському соборі обителі. Владиці Намісникові співслужили братія монастиря в священному сані.

Після закінчення Пасії митрополит Павел звернувся до всіх, хто молився, зі словом проповіді, в якому розповів про ті події, які відбувалися понад дві тисячі років тому і які стали основою свята Благовіщення, після чого продовжив: «У нас немає жодного сумніву в тому, що всі ці події були справжніми. І підтвердженням цього служить все те, що ми чули в ці дні за богослужіннями. У цих стихирах і тропарях йдеться про те, наскільки велика подія Благовіщення і яке величезне значення вона має в справі нашого з вами спасіння. Про Пресвяту Діву не так багато сказано в Святому Євангелії, і це ще раз говорить про те, наскільки Вона була Смиренною, але Вона завжди була поруч зі Спасителем світу, зі Своїм Божественним Сином. Пресвята Богородиця всім Своїм життям послужила вірою і правдою для спасіння людського роду.

“Сьогодні спасіння нашого початок!” — сповіщає нам Свята Церква в тропарі свята Благовіщення, і цей день є для нас днем радості. Ми всією душею припадаємо до Божої Матері, бо Вона принесла нам вчення про Христа, Вона відкрила Своїм життям те, Ким був Іісус — Друга Іпостась Живоначальної Трійці, Слово, Яке стало плоттю. Господь завжди укріплює і просвіщає нас за молитвами Своєї Пречистої Матері, нам же потрібно ніколи не ухилятися від зазначеного Їм шляху спасіння. Цей шлях істинний, випробуваний і виправданий.

Звертаючись до Божої Матері, Яка явилась нам в різних чудотворних образах, ми просимо і молимо, щоб Вона почула нас. І ніколи Вона не залишить нас без Своєї благодатної допомоги. Головне — просити і вірити. Ми завжди, невпинно приходимо до цього Джерела Життя і черпаємо воду, яка втамовує нашу духовну спрагу і веде всіх нас до тихої пристані Царства Небесного!»

На завершення владика Павел призвав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник акафіст

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: