Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Подія

29.10.2019

Владика Намісник очолив Акафіст св. Варварі

001

За сталою традицією щовівторка перед початком пізньої Божественної Літургії в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі звершується молебень з Акафістом святій великомучениці Варварі.

В день пам’яті преподобного Лонгіна, воротаря Печерського читання акафісту в Успенському соборі очолив Намісник Святої Печерської обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Його Високопреосвященству співслужили братія і гості монастиря в священному сані.

Під час молебню була прочитана молитва святій великомучениці Варварі, а також піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Народилася свята Варвара в сім’ї язичника Діоскора в III столітті в місті Іліополі. Побачивши красу своєї дорослої доньки, батько з обережності замкнув її у вежі, де через споглядання зовнішнього світу вона прийшла до висновку, що створити цю красу міг тільки Премудрий Творець. За Промислом Божим, коли її батько був тимчасово відсутній, святая вийшла з ув’язнення і після знайомства з християнським священиком прийняла Святе Хрещення. Дізнавшись про це, батько святої Варвари наказав бичувати її воловими жилами, а рани розтирати волосяницею. Було явлено диво Боже тим, що вона стійко витримала всі ці випробування. Після катувань Діоскор обезголовив свою дочку, після чого його наздогнала відплата — він був вражений блискавкою. Згодом мощі святої Варвари спочатку були перенесені до Константинополя, а після Хрещення Київської Русі привезені в місто Київ, де знаходяться і до цього дня.

Після акафісту владика Павел звернувся до всіх, хто молився, зі словом проповіді, сказавши: «Сьогодні у нас велика милість Божа: частка десниці святої великомучениці Варвари повернулася до нашої святої обителі. Святі мощі будуть виставлятися в храмі під час богослужіння, і кожен матиме можливість прикластися до цієї великої святині. Нехай молитвами святої Варвари Господь позбавить нас від раптових хвороб, від наглої смерті, від усіх скорбот, щоб усім нам стати спадкоємцями Царства Небесного!»

На завершення митрополит Павел преподав усім архіпастирське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник акафіст мощі

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: