Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

14.06.2017

Митрополит Павел вшанував пам’ять прп. Агапіта Печерського

009Пам’ять преподобного Агапіта, безкорисливого лікаря Печерського з особливою любов’ю шанується віруючими людьми всього православного світу, і тому в цей день в Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру стікається безліч паломників, щоб помолитися і поклонитися святим нетлінним мощам преподобного.

Напередодні свята обителі було звершено хресний хід від Ближніх печер в Трапезний храм, під час якого мощі святого були перенесені і знаходилися в Трапезному храмі під час звершення всенічного бдіння і Божественної Літургії.

Бдінну службу з літією в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських очолив Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Владиці Намісникові співслужили архієпископ Бучанський Пантелеімон, братія і гості обителі в священному сані.

У сам день свята Літургію в тому ж храмі звершив митрополит Павел у співслужінні архієпископа Пантелеімона, єпископа Варсонофія, братії та численних гостей монастиря в духовному сані. Перед початком Літургії було звершено молебень з Акафістом преподобному Агапіту Печерському перед його святими мощами, який очолив блюститель Ближніх печер архімандрит Єремія.

Після читання Євангелія на Літургії митрополит Павел звернувся до пастви і паломників зі словом проповіді, в якому розповів про житіє преподобного Агапіта, про те, як він прийшов до святого першоначальника Антонія і попросив прийняти його в число своїх духовних чад. «Преподобний Антоній побачив в ньому благодать і силу, — сказав владика Павел, — і незабаром постриг його в іночеський чин. Преподобний Агапіт був завжди під послухом у свого авви і вчителя. Він бачив подвиги, молитви і чудеса преподобного Антонія і тому, дивлячись на свого наставника, сходив від сили в силу».

Акцентував свою увагу владика на тому, що саме за таку покірливість і наслідування свого вчителя преподобний Агапіт згодом отримав дар зцілення людських душ і тілес. Він під покровом Божої Матері показував приклад того, як людина повинна змінити своє життя.

Він бачив людські немочі і з молитвою давав трави, які сам вкушав — і від цього всі, що приходили до нього, отримували зцілення. Саме тому преподобний Агапіт ще за життя починає іменуватися лікарем, і до цього дня до нього звертаються в молитвах як до лікаря безкорисливого.

«Ми не в силах досягти того, щоб зробити ті чудеса, які звершували преподобні угодники Божі і які за їх молитвами Господь звершує і по сей день, — продовжив владика Павел. — Найголовніше для нас — побачити своє серце, змінити свої гріховні шляхи, стати на шлях праведний і творити справи милосердя.

І сьогодні, звертаючись до преподобного Агапіта Печерського в своїх молитвах, ми просимо його, щоб з усіма преподобними Києво-Печерськими він умолив Бога послати нам християнську любов, щоб Господь допоміг нам виправитися і стати на той шлях, який Він нам Сам вказав у Своєму Святому Писанні, щоб всі разом за молитвами всіх святих ми змогли досягти тихої пристані Царства Небесного!»

На завершення митрополит Павел подякував архієреям, які співслужили, духовенству та привітав усіх зі святом.

Після богослужіння був звершений хресний хід до Ближніх печер, де на площі було відправлено молебень.
Фото Юрія Томанюка, відео Дмитра Міхно

https://youtu.be/CSkJ9-BEUTM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник відео cross procession мощі прп.Агапіт

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: