Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

14.06.2018

Намісник Лаври очолив Літургію в день пам’яті прп. Агапіта Печерського

У день пам’яті преподобного Агапіта, лікаря безкорисливого в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських біля мощей святого був прочитаний акафіст, який очолив блюститель Ближніх печер архімандрит Єремія. Після закінчення акафісту Божественну Літургію в тому ж храмі звершив Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні: митрополита Білоцерківського і Богуславського Августина, Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра, архієпископа Гурія (Кузьменка), архієпископа Бучанського Пантелеімона, архієпископа Городницького Олександра, архієпископа Ніжинського і Прилуцького Климента, єпископа Діонісія (Константинова), єпископа Бородянського Варсонофія, єпископа Олександрійського і Світловодського Боголєпа, а також братії і гостей обителі в священному сані.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до парафіян Лаври і численних паломників зі словом проповіді, сказавши: «Праведники завжди були, є і будуть з нами. Вони будуть явлені Господом до самого Другого Пришестя Господнього. Вони залишали світ і слідували за Христом, вони все своє життя присвятили служінню Богу і служінню людям. Вони йшли в монастир по велінню серця, і Господь за їх завзяття і подвиги дарував їм можливість вже під час земного життя невимовної радості від безперестанного спілкування з Ним. Зараз же вони всі знаходяться в вічних чертогах Отця Небесного! Вони і є нашими заступниками у Престолу Творця. Нам же потрібно тільки звернутися до їх всесильної допомоги і до їх молитов за нас».

Далі владика розповів про першоначальників Святої Печерської обителі і про святого преподобного Агапіта Печерського, якого нині вшановують. Повідав владика про життєвий подвиг преподобного Агапіта Печерського, про його блаженну кончину, про ті чудеса, які він звершував під час земного життя і про ті чудеса, які відбувалися і відбуваються за його молитвами вже протягом десяти століть, після чого продовжив: «Святі часто не говорили багато, прикладом свого святого життя вони утверджували і утверджують нас у вірі і богоугодному житті. Вони є нашими путівниками до тихої пристані Царства Небесного. Преподобний Агапіт своїми святими мощами з нами і в той же самий час невидимо стоїть біля Престолу Божого, молячись за тих, хто просить його допомоги. У Лавру приходили під час життя преподобного Агапіта і приходять зараз люди різних верств, багаті і бідні, хворі і здорові, і всі отримували і отримують допомогу. Ніхто не йде без розради, адже перед нами не порожній колодязь, не просто гроб, тут знаходяться мощі угодників Божих, які дають зцілення для всіх тих, хто просить.

Ми повинні шанувати наших наставників, молитися їм, бути вдячними за їх молитви. А сьогодні сугубо попросимо преподобного Агапіта лікаря, попросимо його, як друга Христового, щоб він підніс свої молитви за мир в нашій країні, за чистоту, святість і єдність нашої Церкви, щоб ми були єдині, щоб ми були його духовними дітьми, дітьми Божими і спадкоємцями Царства Небесного, щоб ми тут на землі могли радіти великою радістю Христовою і прославляти Триєдиного Бога на віки віків!»

Під час Літургії митрополит Павел звершив дияконську хіротонію над насельником Києво-Печерської Лаври іноком Германом.

Після закінчення Літургії був звершений хресний хід з мощами преподобного Агапіта до Ближніх печер, де Намісник обителі в співслужінні преосвященних архіпастирів і духовенства очолив молебень, після якого подякував владикам і священикам за молитви, всіх привітав з днем пам’яті одного з найбільш шанованих лаврських святих, причасників — з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на паству Боже благословення. На завершення всі були окроплені святою водою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник мощі прп.Агапіт

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: