Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

13.06.2018

Всенічне бдіння напередодні дня пам’яті прп. Агапіта очолив митрополит Павел

 

Напередодні дня пам’яті одного з найбільш шанованих угодників нашої святої обителі преподобного Агапіта Печерського, лікаря безкорисливого мощі святого були підняті з Ближніх печер і перенесені для поклоніння віруючих в Трапезний храм преподобних Антонія і Феодосія Печерських.

Всенічне бдіння в цьому храмі очолив Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Владиці Намісникові співслужили: архієпископ Гурій (Кузьменко), архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент, єпископ Білогородський Сильвестр (ректор КДАіС), а також братія Святої Печерської обителі, духовенство Київських духовних шкіл, гості Лаври у священному сані. Літію очолив владика Сильвестр.

Під час полієлея митрополит Павел звернувся до парафіян і численних паломників: «Сьогодні всіх нас в цьому храмі зібрав Господь, щоб вшанувати преподобного Агапіта Печерського, лікаря. Те, що сьогодні в Лавру прийшло багато людей, свідчить багато про що: про те, як сильно шанується преподобний віруючими людьми, про те, як багато чудес і зцілень походить від його святих мощей, і про те, що всі ми страждаємо на ти чи інші хвороби і тому вдаємося до допомоги цього великого угодника Божого. Він жив, ніс свій послух, ходив своїми стопами і преставився в цій святій обителі. І зараз, через десять століть, ми маємо можливість помолитися біля його святих мощей, щоб Господь по молитвам преподобного Агапіта, лікаря безкорисливого і нам дарував зцілення від усіх наших душевних і тілесних недуг, привівши до тихого і безтурботного життя у Царстві Небесному».

Під час помазуванням святим єлеєм кожен, хто прибув в цей день в Лавру, міг прикластися до нетлінних мощей преподобного Агапіта Печерського.

Нагадуємо, що завтра в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських о 7:30 буде прочитаний акафіст біля мощей преподобного Агапіта, після чого митрополит Павел очолить Божественну Літургію і хресний хід до Ближніх печер з мощами святого.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник відео братське богослужіння cross procession мощі прп.Агапіт всеношна

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: