Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

22.05.2018

«В Мирах, святителю, показав ти себе священнодіючим…»

7У день пам’яті перенесення мощей Святителя і Чудотворця Миколая з Мир Лікійських в Барі в Лаврі були звершені урочисті богослужіння. Напередодні ввечері всенічне бдіння очолив Священноархімандрит Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили: керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, єпископ Баришівський Віктор, братія обителі в священному сані. Літію звершив владика Віктор.

https://youtu.be/DtjYxD2uVNw?t=32m11s

Братське всенічне бдіння було звершено в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Полієлей очолив гостинний обителі архімандрит Варнава.

Під час усіх богослужінь, які в цей день звершувалися в стінах Святої Печерської обителі, були піднесені сугубі молитви за мир в Україні.

Святитель Миколай здавна був найбільш шанованим святим християнською Церквою, в тому числі і на Русі. Жив він у другій половині III — першій половині IV століття. Народився в Лікії, де згодом був архіпастирем. В даний час це територія Туреччини. Святителя Миколая шанують як за благочестиве житіє, так і за швидку допомогу, яка часто супроводжується чудесами.

Згідно з церковним Переданням він брав участь в роботі Першого Вселенського Собору 325 року і був одним з головних викривачів єретика Арія. До кінця свого життя він не залишав своєї пастви і з миром почив близько 345 року після Різдва Христового. У 1087 році венеціанські купці перенесли мощі святителя Миколая з Мир Лікійських, які на той час вже були заселені мусульманами, в місто Барі в Італії, де вони почивають і донині.

Святитель Миколай є покровителем тих, хто в морі плаває, знаходиться в біді, вдів, він є заступником для кожної людини, яка звертається до нього в своїх молитвах і неодмінно отримує за його предстательством благодатну допомогу від Христа Спасителя.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

братське богослужіння свт.Миколай всеношна

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: