Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

21.04.2024

У Неділю 5-ту Великого посту богослужіння звершив Священноархімандрит Лаври

_DSC8031Напередодні недільного дня в храмі в ім’я прп. Агапіта Печерського було звершено всенічне бдіння. За богослужінням Предстоятелю Української Православної Церкви Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, голова Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, митрополит Васильківський Іоасаф, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, братія і гості монастиря в священному сані.

У сам день свята перед початком Божественної Літургії, під час якої відбулася архієрейська хіротонія, звершили особливий чин. Кандидат у єпископський ступінь священства проголосив сповідання віри і дав обітницю берегти Передання Церкви. Потім диякон проголосив многоліття Предстоятелю, архієреям, церковному народу і ставленику.

На початку Божественної Літургії було звершено архієрейську хіротонію архімандрита Климента (Шмигельського).

Вікарний єпископ (лат. vicarius — «заступник», «намісник») — священнослужитель в архієрейському сані, який не має самостійної влади в Церкві, а отримує повноваження від правлячого єпископа. В Українській Православній Церкві вікаріїв зазвичай призначають для допомоги в управлінні великими єпархіями або виконання адміністративних функцій. Статус вікарного не є пожиттєвим для єпископа. Священний Синод може призначити вікарного архієрея керуючим єпархією чи навпаки.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. У молитві після сугубої єктенії Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після запричасного вірша благочинний Лаври прочитав житіє прп. Марії Єгипетської.

Після закінчення Божественної Літургії відбувся чин вручення архієрейського жезла. Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до нового архієрея зі словом. На закінчення єпископ Климент преподав вірянам своє перше архіпастирське благословення.

Відеозапис соборних богослужінь із храму в ім’я прп. Агапіта Печерського доступний за посиланнями: всенічна та Літургія

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель хіротонія

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: