Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

18.02.2018

Прощена неділя: спогад Адамова вигнання

В останній недільний день перед початком Великого посту Божественну Літургію в храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських очолив Священноархимандрит Лаври Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Його Блаженству співслужили: Намісник Києво-Печерського монастиря митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископи: Бучанський Пантелеімон, Макарівський Іларій, братія і гості Святої Печерської обителі.

Після читання Євангелія Блаженніший Владика звернувся до пастви з проповіддю, в якій нагадав, що цієї неділі Свята Церква згадує вигнання Адама з Раю. «Тільки поза Раєм перша людина побачила трагедію свого буття, що вона втратила, порушивши заповідь Божу, — звернув увагу Предстоятель. — Всю решту життя вона провела в покаянні, скрушно зі сльозами: «Раю мій, раю, прекрасний мій раю!» і взиваючи до Господа: «Милостивий, помилуй мя падшого».

Під час богослужіння Предстоятель УПЦ звершив дияконську хіротонію.

Після закінчення Літургії було проспівано славлення свята Стрітення Господнього в день його віддання, після чого Блаженніший Митрополит Онуфрій подякував архіпастирям і священикам, які співслужили, за молитви і прикликав на всіх Боже благословення.

Першу Божественну Літургію в Хрестовоздвиженському храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври очолив архімандрит Єремія в співслужінні духовенства обителі.

На запричасному стиху ієромонах Онуфрій, говорячи про покаяння Адама, нагадав молільникам про приклади істинного і помилкового покаяння в Святому Письмі Нового Заповіту.

Нагадуємо, що сьогодні ввечері о 17.00 в Трапезному храмі Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолить велику вечірню з Чином прощення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель відео братське богослужіння хіротонія

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: