Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

13.12.2022

У Лаврі вшанували пам’ять св. Андрія Первозванного

DSC07300На честь святого апостола Андрія в багатьох країнах, де було чути Євангельську проповідь безпосередньо з уст учня Христового, було споруджено безліч храмів. У Києво-Печерській обителі також один із древніх престолів освячений в ім’я великого угодника Божого.

Пам’ять святого апостола Андрія завжди особливо шанувалася на Київській Русі, оскільки згідно з церковним Переданням, проповідуючи на пагорбах, де зараз розташована столиця України, він виголосив пророцтво: «На цих горах засяє благодать Божа і буде збудовано безліч церков».

У день свята Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських очолив Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили: Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Мукачевський і Ужгородський Феодор, архієпископ Баришівський Віктор, ректор КДАіС архієпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Згурівський Амвросій, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, братія та гості монастиря у священному сані.

Під час співу Трисвятого була звершена архієрейська хіротонія архімандрита Іларія (Гаврильця) в єпископа Свалявського, вікарія Мукачівської єпархії.

Після читання Євангелія про покликання на служіння Господом Іісусом Христом святого Андрія Первозванного Предстоятель УПЦ розповів про праці та подвиги у справі благовістя, а також мученицьку кончину великого апостола.

Під час Божественної Літургії підносилися особливі прохання про дарування миру і тиші в землі нашій українській та визволення від всякого ворога і супостата, а також про благословення Боже для приймаючих у себе тих, хто був змушений залишити свої рідні будинки.

Після закінчення Літургії Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до єпископа Свалявського Іларія зі словом на вручення жезла, після чого новорукопокладений архієрей преподав усім перше архіпастирське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель хіротонія апостоли

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: