Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

13.12.2020

«Апостол Андрій приніс звістку про жертовну любов на нашу землю»

003В цьому році в 27-й недільний день після великого свята Святої Трійці звершується пам’ять святого апостола Андрія Первозванного. За Переданням учень Христов після Дня П’ятидесятниці відправився з євангельською проповіддю просвіщати світлом істинної віри північні землі. Під час своєї довгої подорожі він побував і на Київських пагорбах, де поставив хрест. Тому спрадавна святого Андрія шанують в Києві, і в честь нього був названий один з приділів Успенського собору Києво-Печерської Лаври.

Напередодні святкового дня всенічне бдіння у Великій церкві очолив Намісник Печерської обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні митрополита Миколаївського і Очаківського Питирима, архієпископа Бучанського Пантелеімона, братії та гостей монастиря в священному сані.

У сам недільний день під час Божественної Літургії владика Павел і сонм архієреїв співслужили Священноархімандриту Києво-Печерської Лаври Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію.

На початку богослужіння Предстоятель Української Православної Церкви очолив архієрейську хіротонію архімандрита Варнави (Гладуна) в єпископа Новобузького, вікарія Миколаївської єпархії.

Також під час Літургії Митрополит Онуфрій звершив дияконську і священицьку хіротонії.

Після читання Євангелія Блаженніший Владика Онуфрій звернувся до віруючих з архіпастирським словом, в якому розповів про прикликання і проповідницькі праці святого апостола Андрія. «Для нас велика честь – бути духовними чадами святого апостола Андрія, – відзначив Предстоятель УПЦ. – Але щоб бути його істинними послідовниками, ми повинні намагатися в своєму житті виконувати ті правила, які він проповідував. Апостол Андрій приніс звістку про жертовну любов на нашу землю. “Бо так полюбив Бог світ, що віддав Сина Свого Єдинородного, щоб усякий, хто вірує в Нього, не загинув, а мав життя вічне” (Ін. 3:16). Ця звістка підняла наш народ на новий щабель духовного вдосконалення, і ми гідно пройшли всі випробування, які Господь посилав».  

На завершення Митрополит Онуфрій побажав усім вірянам Божої допомоги для того, щоб «жити за Божественними законами: любові, терпіння і милосердя, і тоді ми будемо послідовниками святих апостолів і істинними дітьми Божими!»

Під час Літургії підносилися сугубі молитви про припинення «згубної пошесті» та дарування Божої допомоги лікарям.

Після закінчення богослужіння був проспіваний тропар святому апостолу Андрію Первозванному перед його іконою, після чого Блаженніший Митрополит Онуфрій виголосив слово на вручення жезла новорукопокладеному архієрею, і владика Варнава преподав усім перше архіпастирське благословення.

Відеозапис прямої трансляції соборної Літургії цього дня доступний на офіційному каналі обителі.

Переглянути відеозапис трансляції соборної всеношної, що звершувалася напередодні свята.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель хіротонія апостоли

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: