Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

27.08.2020

«Преподобний Феодосій був прикладом для всіх не стільки як начальник, але як той, хто служить»

003У день пам’яті одного з засновників Печерського монастиря преподобного Феодосія, ігумена Печерського в Лаврі були звершені урочисті богослужіння.

Божественну Літургію в Успенському соборі очолив Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, сонм архіпастирів, братія і гості Лаври у священному сані.

Напередодні ввечері митрополит Павел у співслужінні митрополита Антонія, преосвященних архіпастирів і братії монастиря очолив святкове всенічне бдіння в тому ж храмі. Літію звершив тезоіменитий архієпископ Черкаський і Канівський Феодосій.

За Літургією у Великій церкві Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій у співслужінні сонму архіпастирів звершив архієрейську хіротонію архімандрита Феодосія (Марченко) в єпископа Ладанського, вікарія Ніжинської єпархії Української Православної Церкви.

Після читання Євангелія Первосвятитель звернувся до всіх віруючих зі словом проповіді. Блаженніший Владика розповів про життя, праці і молитовний подвиг преподобного Феодосія, ігумена Печерського, продовживши: «Преподобний Феодосій – це яскравий приклад правильного служіння священика, який займає начальницьке положення. Він був ігуменом монастиря, під його керівництвом перебувала братія Святої Печерської обителі, і він показує яскравий і правильний образ того, яким повинен бути духовний керівник.

Преподобний Феодосій був прикладом для всіх не стільки як начальник, але як той, хто служить. Своїм життям він був прикладом для всіх: і для ченців, і для тих, хто приходив до монастиря просто за молитвою і духовним повчанням. Він був живим прикладом того, яким повинен бути християнин, яким повинен бути керівник не тільки в чернецтві, але і в миру. Будь-який керівник не повинен бути повелителем, але повинен бути прикладом для своїх підлеглих, адже той, хто упокорюється – того Господь возносить.

Молитвами преподобного Феодосія нехай Господь допоможе в нашому житті впокорюватися, змушувати себе прощати, змушувати себе любити ближніх, змушувати себе бути поважним до всіх, щоб Господь благословив наше життя земне і сподобив нас життя вічного, де преподобний Феодосій разом з усіма святими прославляє Єдиного в Трійці Бога на віки віків!»

Під час богослужіння підносилися сугубі прохання і молитва, що читається «під час згубної пошесті».

Після закінчення Літургії Первосвятитель звернувся до новорукопокладенного єпископа Феодосія зі словом на вручення жезла, після чого владика Феодосій преподав усім, хто молився в цей день в Лаврі, перше архіпастирське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель хіротонія прп.Феодосій

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: