Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

01.04.2018

«Ангелів хваління і дітей оспівування прийняв Ти»

001У дванадесяте свято Входу Господнього в Єрусалим, яке також називається Вербною неділею, богослужіння в Києво-Печерський Лаврі очолив Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Напередодні ввечері Предстоятель Української Православної Церкви в співслужінні Намісника Лаври митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла, єпископа Баришівського Віктора, ректора Київських духовних шкіл єпископа Білогородського Сильвестра, а також братії Святої Печерської обителі звершив всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських.

У сам недільний день Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну Літургію в тому ж храмі. За Літургією Первосвятителю співслужили: Намісник обителі митрополит Павел, єпископ Діонісій і єпископ Баришівський Віктор, братія і гості монастиря в священному сані.

Після читання Євангелія Блаженніший Владика звернувся до пастви з проповіддю, в якій розповів про свято Входу Господнього в Єрусалим, про те євангельське оповідання, в якому розповідається про цю подію, і про те, який духовний сенс це має для кожної віруючої людини.

 «Подібно до того віслючка, на якому сидів Спаситель, і ми кожен раз, коли нас хвалять, повинні розуміти, що цю похвалу віддають не нам, — продовжив Предстоятель, — а тій природі, яку Господь нам дав. Потрібно віддати Боже Богові і не привласнювати собі те, що належить Богу. Коли людина отримує від Бога талант, вона повинна йти як той віслючок, який йшов до храму. Єрусалим — це священне місто світу, і коли людина має талант, вона повинна нести його до Бога, до храму Божого, вона повинна ці таланти використовувати для того, щоб через них славилось ім’я Боже, вона повинна йти до миру: до миру з Богом, з самими собою і зі своїм ближнім.

Господь нам дав таланти, і кожного разу, коли нас хвалять, ми повинні згадати цього єрусалимського віслючка, який ніс Самого Спасителя. А ми несемо лише якийсь дар Божий, і вже цим пишаємося. Ми ж не повинні бути гірше нього, ми повинні змирятися і нести до Бога цей талант і йти до миру з Богом, адже тільки тоді ми зможемо бути причасниками тієї радості, яку Господь приніс на землю і якою насолоджуються святі на Небі!»

Під час богослужіння була вознесена сугуба молитва за мир в Україні. За Літургією Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив священицьку та дияконську хіротонії.

На завершення Літургії була прочитала молитва на освячення ваій і всі були окроплені святою водою, після чого Предстоятель УПЦ подякував архіпастирям, священикам, які співслужили, парафіянам і паломникам, за молитви, привітав усіх з дванадесятим святом Вербної неділі і призвав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель освячення хіротонія аудіо

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: