Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

18.11.2018

«Бог є джерелом усякого блага…»

004У Неділю 25-ту після П’ятидесятниці в Православній Церкві читалося євангельське оповідання про воскрешення Іісусом Христом померлої доньки начальника іудейською синагоги Іаіра і про зцілення кровоточивої жінки, що страждала на свою хворобу дванадцять років.

Цього недільного дня в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських Успенської Києво-Печерської Лаври богослужіння звершив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Під час Божественної Літургії Його Блаженству співслужили архієпископ Бучанський Пантелеімон, ректор КДАіС єпископ Білогородський Сильвестр, братія і гості обителі в священному сані.

Після читання недільного євангельського зачала Священноархімандрит Лаври звернувся до пастви з повчанням, в якому пояснив духовне значення хрестоношення і головні види випробувань, які несе кожна людина на життєвому шляху.

«Хрест дається людині, щоб з його допомогою вона могла духовно вдосконалюватися, — підкреслив архіпастир. — Ми всі маємо свої хрести. В основному вони складаються зі скорбот і хвороб. Іноді — з багатства і здоров’я, але це рідкісні хрести. Але саме хрести скорбот і хвороб мають властивість підштовхувати людину до Бога, а хрест благополуччя і влади — навпаки. Тому людині, яка несе хрест багатства і здоров’я, потрібно дуже сильно над собою працювати і себе примушувати до молитви, покаяння, смирення, простоти і терпіння щоб цей хрест приніс плоди духовного вдосконалення. Інакше цей хрест зламає людину і не принесе ніякої користі. Далеко не всі з цим справляються. Тому в світі більш поширені хрести скорбот і хвороб».

Далі Предстоятель розповів про важливість таємних благодіянь на прикладі чудесних зцілень, які творив Господь. «Бог є джерелом усякого блага. Джерелом духовного і матеріального багатства, які Він часто дає через інших людей. Творячи добро, людина повинна себе «заховати» щоб не заслонити собою Бога. Якщо ж людина творить добро напоказ, в ній виникає гординя, що призводить її до деградації, гординя знищує її.  Ми тільки знаряддя в руках Божих, блаженна людина, яка знає це і дякує Богові за те, що Він творить для неї і всього світу. Нехай допоможе нам Господь не заздрити багатим і здоровим, але дякувати Богові за наші хрести, за те, що Він милостивий до всіх нас», — закликав усіх Митрополит Онуфрій.

Під час богослужіння були звершені священницька і дияконська хіротонії.

На запричасному вірші було зачитано Постанову Архієрейського Собору УПЦ.

Після закінчення Літургії Предстоятель Української Православної Церкви привітав усіх з недільним днем, після чого призвав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя аудіо

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: