Онлайн трансляція | 12 вересня
Назва трансляції
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
- 12 сентября 2015 Название трансляции
Архів
Богослужіння Неділі Торжества Православ’я очолив Предстоятель УПЦ
В перший недільний день Великого посту, який іменується Неділею Торжества Православ’я, богослужіння в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.
Напередодні ввечері в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив всенічне бдіння, за яким Його Блаженству співслужили: Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Баришівський Віктор, ректор КДАіС єпископ Білогородський Сильвестр, братія і гості монастиря в священному сані.
У сам недільний день Першосвятитель у співслужінні Намісника Лаври митрополита Павла, архіпастирів і численного духовенства звершив Божественну Літургію святителя Василія Великого в тому ж храмі.
Перед початком Літургії був звершений Молебень Торжества Православ’я. За богослужінням молилися посли країн, в яких Православна віра є домінуючою.
Після читання Євангелія Блаженніший Владика звернувся до пастви з проповіддю, розповівши про історію християнської Церкви до прийняття Міланського едикту 313 року, після якого Церква перестала бути гнаною, і про період, що послідував потім. У цей час почали виникати єресі, які Церква засуджувала на Вселенських Соборах.
«Цих соборів було сім, — сказав Першосвятитель, — і останньої єрессю, засудженою на Сьомому Вселенському Соборі 787 року, було іконоборство. Святі отці постановили, що коли людина молиться перед іконою, вона не поклоняється дереву і фарбам, але підносить свої молитви до першообразу. Тобто якщо ми молимося перед іконою Спасителя, то ми підносимо славу Тому, Хто зображений на цій іконі.
Ікона також називається богослов’ям у фарбах — виразом думки за допомогою фарб. Ікона передає людям пам’ять про Бога або про святого, який на цій іконі зображений. Ми шануємо святі образи тому, що на них зображені святі. І поклоняючись перед іконами, ми шануємо святих угодників Божих.
Після Сьомого Вселенського Собору не вщухли єресі. Минуло ще близько 50 років, коли Патріархом був святитель Мефодій, а на престол Візантійської імперії зійшла імператриця Феодора. Вона була шанувальницею святих ікон, і при ній було встановлено свято Торжества Православ’я. І з тих пір ми щороку в першу Неділю Святого Великого посту звершуємо урочистий молебень, дякуємо Богові за Торжество Православ’я.
Ми, дорогі брати і сестри, зараз також живемо в непростий час, коли відбувається підміна понять добра і зла, з’являються неправильні трактування: хто такий Бог, що таке віра, що таке Церква. І ми повинні мужньо стояти в чистоті Святої Православної віри. Ця віра зробила нас благородними, красивими, світлими, і ми повинні зберегти її, тому що вона допомагає людині не тільки гідно прожити свій шлях на землі, не розчинитися в пристрастях і пороках, якими наповнений цей світ, ця віра також веде людину до вічної Вітчизни на небі, яка уготована Господом для усіх, хто любить Його!»
Після закінчення богослужіння Предстоятель подякував владикам та братії, які співслужили, за молитви, численних причасників привітав з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на всіх Боже благословення.
Фото Андрія Євенчука
Фотогалерея:
Редакція сайту www.lavra.ua
Теми
Предстоятель Неділя молебень аудіоСхожі матеріали
Богослужіння
Неділя 10-та після П’ятидесятниці. Перенесення Нерукотворного образу Господа Іісуса Христа 29.08.2021Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: