Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

08.03.2020

«Віра дає людині правильний орієнтир»

003Першого недільного дня Великого посту, який іменується Неділею Торжества Православ’я, богослужіння в Києво-Печерській Лаврі очолив Священноархімандрит монастиря Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Напередодні ввечері Предстоятель Української Православної Церкви в співслужінні Намісника Лаври митрополита Павла, преосвященних архіпастирів і братії Лаври звершив всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських.

В сам недільний день Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну Літургію святителя Василія Великого в тому ж храмі. Його Блаженству співслужили: Намісник Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Гурій (Кузьменко), архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Баришівський Віктор, ректор Київських духовних шкіл єпископ Білогородський Сильвестр, намісник Десятинного монастиря Різдва Пресвятої Богородиці міста Києва єпископ Макарівський Гедеон, а також братія і гості монастиря в священному сані.

Перед початком Літургії був звершений Чин Торжества Православ’я. Після читання Євангелія Блаженніший Владика звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому розповів про історію свята Торжества Православ’я, після чого продовжив: «В цей день Свята Православна Церква молитовно дякує Богу за те, що Господь допоміг нам зберегти чистоту Святої Православної віри, чистоту понять про Бога і через це Господь подарував нам надію на благословенне земне життя і на спасіння у житті вічному. Сьогодні ми дякуємо Богу за те, що Він сподобив зберегти чистоту Православної віри. Ми повинні продовжити це робити, щоб чистоту віри передати своїм дітям і нащадкам. Віра має дуже велике значення для людини, віра дає людині правильний орієнтир, куди їй необхідно йти. Коли людина йде по вірі, то в підсумку вона переконується в тому, що все робить і думає правильно, і досягає своєї мети.

Так само й віра, що дана нам у Святому Євангелії, затверджена постановами Святих Соборів, святими отцями – це є той орієнтир, який показує людині, куди вона повинна йти, щоб досягти Бога, щоб примиритися з Богом і щоб знайти для себе в Бозі і радість, і блаженство, і справжнє щастя. Нехай Господь допомагає нам не тільки чисто думати і вірити, але і жити по цій вірі. Коли людина живе по святій вірі, то вона і сама стає святою, вона має благословення Боже вже тут на землі і спасіння на Небі у Христі Іісусі Господі нашому!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви. Також за Літургією Блаженніший Владика звершив дияконську хіротонію.

За Літургією Святих Христових Таїн причащалися майже всі парафіяни Лаври і численні паломники, що молилися в цей день в храмі.

Під час богослужіння в Трапезному храмі також молилися посли і представники посольств держав, де Православна віра є домінуючою.

Після закінчення Літургії Блаженніший Владика окропив усіх святою водою, ще раз привітав з Неділею Торжества Православ’я і призвав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя молебень заклади

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: