Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

10.03.2017

Чин Пасії в Трапезному храмі Лаври звершив єпископ Климент

 

За лаврською традицією в п’ятницю ввечері під час уставного богослужіння звершується спогад спасительних страждань Господа і Бога Ісуса Христа.

Напередодні першої батьківської суботи Великого посту чин Пасії був звершений керівником Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ єпископом Ірпінським Климентом.

Після читання Страсного Євангелія Преосвященніший Владика звернувся до віруючих зі словом проповіді, нагадавши, що Православна Церква закликає «…в дні святого і Великого посту частіше згадувати про хресні страждання, щоб через увагу до Голгофської жертві нам проникнути в глибину і таємницю Світлого Христового Воскресіння».


Пояснюючи прочитаний уривок зі Святого Євангелія, єпископ Климент зауважив, що Господь не створив ніякого зла, але в духовній сліпоті юрба людей, підбурювана фарисеями, кричала: «Розіпни Його!»

Показовим є те, як небезпечно «не мати свого освіченого благодаттю розуму», за словами владики, і, потрапляючи під вплив натовпу, піддаватись впливу колективної, так званої — громадської думки, яка часто формується гріховними спонуканнями.

Необхідно «…бути мудрими в цьому світі, що лежить у злі, і не піддаватися істерії, яка часто породжується сучасними засобами масової інформації, що спонукають людину до агресії і ненависті». Навпаки, читання Святого Письма просвіщає розум і наповнює серце любов’ю. Тому єпископ Климент нагадав про благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Онуфрія додавати під час Великого посту до молитовного правила щоденне читання однієї глави Євангелія заради миру і блага нашої країни, щоб «створити наші серця вмістилищем любові, Божественної благодаті і благовістя, і сподобитися зрадіти великою радістю в день Світлого Христового Воскресіння», — завершив Преосвященніший Владика Климент.

Далі за богослужінням утрені послідувало звершення уставного заупокійного парастасу. У саму батьківську суботу в цьому ж храмі Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершить Божественну Літургію.

Фото ієродиякона Інокентія (Семенцова)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

піст аудіо

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: